Բոլիվիայի նախագահը քննադատել է ԱՄՆ–ին ՌԴ–ի գործերին խառնվելու համար
Բոլիվիայի նախագահ Էվո Մորալեսը խիստ քննադատաբար է արտահայտվել ԱՄՆ իշխանությունների հասցեին այն բանի համար, որ խառնվում են այլ երկրների, այդ թվում՝ Ռուսաստանի գործերին։ Այս մասին քաղաքական գործիչը հայտնել է «Թվիթթերի» իր էջում։
«Մենք չենք ընդունում ցանկացած քաղաքական միակողմանի ակտ, տնտեսական պատժամիջոցներ, կայսերական միջամտություն այլ երկրների ներքին գործերին, այնպիսին, ինչպիսին Ռուսաստանն է։ Անընդունելի է ԱՄՆ–ի ագրեսիայի ամեն մի ձև աշխարհի ցանկացած երկրի դեմ»,–ասել է Մորալեսը։
Բոլիվիացի առաջնորդն ընդգծել է՝ կայսրության ժամանակաշրջանն անցել է. ХХI դարը ժողովուրդների, երկխոսության, վեճերի խաղաղ կարգավորման ժամանակն է։

Президент Боливии осудил США за вмешательство в дела России
Президент Боливии Эво Моралес выступил с резким осуждением в адрес властей США за их вмешательство в дела других стран, в том числе России. Об этом политик написал в своем микроблоге в «Twitter».
«Мы отвергаем любой политический односторонний акт, экономические санкции, имперское вмешательство во внутренние дела суверенных стран, таких как Россия. Неприемлема любая форма агрессии Соединенных Штатов против любой страны мира», – сказал Моралес.
При этом президент Боливии подчеркнул, что время империй прошло. По его словам, ХХI век – это время народов, диалога, мирного решения и разрешения споров.