Ղազախստանում Ան-2 ինքնաթիռ է ընկել. օդաչուն զոհվել է
Ղազախստանում Ան-2 ինքնաթիռ Է ընկել, օդաչուն զոհվել Է, տուժել Է երկու մարդ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 20-ին լրագրողներին հայտնել Է հանրապետության ՆԳ նախարարության արտակարգ իրավիճակների կոմիտեի պաշտոնական ներկայացուցիչ Նուրսուլթան Նուրախմետովը:
«Հունիսի 20-ին ժամը մոտավորապես 10:00-ին (Երեւանի ժամանակով ժամը 08:00-ին) Ակմոլինի մարզի Զելինոգրադի շրջանի Ռոդինա գյուղից 10 կիլոմետր հեռավորության վրա դաշտերի քիմիական մշակման ընթացքում Ան-2 ինքնաթիռ Է ընկել: Պատահարի հետեւանքով օդաչուն զոհվել Է, անձնակազմի երկու անդամները վնասվածքներով ու այրվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց»,-նշել Է Նուրախմետոդը: Միջադեպի պատճառը պարզվում Է, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Казахстане упал самолет Ан-2
Самолет АН-2 упал в Казахстане, погиб пилот, два человека пострадали, сообщил журналистам в четверг официальный представитель комитета по ЧС (КЧС) МВД республики Нурсултан Нурахметов.
«Двадцатого июня примерно в 10:00 в 10 километрах от села Родина Целиноградского района Акмолинской области во время химической обработки полей упал самолет АН-2. В результате происшествия пилот самолета погиб, двое членов экипажа с травмами и ожогами госпитализированы в больницу», – сообщил Нурахметов, передает РИА «Новости».