Ռուստամյանը Սեֆիլյանի մասին. «Գողերը գոչում են՝ բռնե՛ք գողին»
Մեկնաբանելով «1in.am» կայքին «Նախախորհրդարան»–ի անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանի տված հարցազրույցը, որտեղ նա հայտարարել էր, թե 4 ոչ իշխանական կուսակցությունները Բաղրամյան 26-ի ենթակայության տակ են գործում, ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Արմեն Ռուստամյանը «7օր»–ին ասել է.
–Հայտնի ասացվածք կա՝ գողերը գոչում են՝ բռնե՛ք գողին։ Այդ մասին անընդհատ խոսացողները կոմպլեքս ունեն։ Ինքը կոմլեքսնե՛ր ունի։
Ա. Ռուստամյանը շատ լավ հասկանում է «որևէ ձևով չհիմնավորված հայտարարություններ» անելու նպատակը։
–Նպատակը պարզ է՝ դո՛ւրս մղել քաղաքական ուժերին, ասել՝ բոլորը «քը՛խ» են, իրենք «պուպո՛ւշ» են։ Սա՛ է։ Այսպիսի քննադատություն անողների և Բաղրամյան 26–ի նպատակները համընկնում են։ Նույն բանն ուզում է նաև Բաղրամյան 26–ը՝ ձախողի, պառակտի, փոշիացնի որևէ միավորում։ Մինչև վերջ այս թեման զարգացնելու են, որովհետև իշխանության համար կատաստրոֆա՛ է քաղաքական ուժերի համախմբումը,–նշել է Ա. Ռուստամյանը։
Միաժամանակ նա ընդգծել է, որ նմանատիպ միջոցներով 4 ոչիշխանական ուժերին չի հաջողվի պառակտել և «կոտրել»։
–Արդեն վաղուց կոտրված կլինեինք, էլի, եթե այդպես ազդվող լինեինք,–ավելացրել է ՀՅԴ խմբակցության ղեկավարը։

Армен Рустамян о Жирайре Сефиляне: «Вор кричит “Держите вора!”»
Комментируя в беседе с «7or» интервью члена «Предпарламента» Жирайра Сефиляна сайту «1in.am», в котором он заявил о том, что 4 некоалиционные парламентские силы работают под контролем президентского дворца, руководитель фракции АРФД Армен Рустамян заявил:
«Есть известная поговорка: вор громче всех кричит «Держите вора!». Постоянно заявляющие об этом, в частности он, попросту ограниченными своими комплексами».
Рустамян также прекрасно понимает цели подобных «необоснованных заявлений».
«Цель довольно очевидна – очернить всех, чтобы выглядеть на их фоне в выгодном свете. Интересы президентского дворца и делающих такие заявления полностью совпадают. Первый хочет провалить и расколоть любые проявления консолидации. Они будут развивать эту тему до самого конца, так как для власти сплочение политических сил является просто катастрофой», - заявил Рустамян.
При этом он подчеркнул, что подобными методами сломить и расколоть 4 некоалиционные силы не удастся.
«Если бы мы так легко поддавались на это, то уже давно были бы сломлены», - добавил руководитель фракции АРФД.