Գագիկ Ծառուկյանը ԲՀԿ նիստ է անցկացնելու՝ կապված կուտակայինի հետ
Այսօր՝ 16:30–ին, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորությամբ կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում նիստ է անցկացվելու, որտեղ քննարկվելու են կուտակային կենսաթոշակային օրենքի վերաբերյալ Կառավարության ներկայացրած նոր առաջարկները։ Այս մասին լրագրողներին տեղեկացրել է ԲՀԿ խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանը։
Հիշեցնենք, որ նախօրեին ԱԺ–ում տեղի էր ունեցել ոչիշխանական 4 ուժերի համատեղ նիստը։
ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը լրագրողներին ասել էր, որ երեք քաղաքական ուժերը՝ ՀԱԿ–ը, ՀՅԴ–ն և «Ժառանգությունը» վերջնական դիրքորոշում հայտնել են Կառավարության առաջարկների հետ կապված, իսկ ԲՀԿ–ն իր որոշումը կկայացնի այսօր՝ խմբակցության նիստում։

Гагик Царукян проведет заседание фракции ППА по «накопительному» вопросу
Сегодня в 16:30 руководитель парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян проведет в центральном офисе ППА заседание, на котором будут обсуждаться новые предложения правительства в связи с накопительной пенсионной системой.
Напомним, что накануне состоялось совместное заседание четырех некоалиционных сил НС. После заседания руководитель фракции АНК Левон Зурабян сообщил, что АНК, АРФД и «Наследие» высказали свою окончательную позицию по данным предложениям правительства, а ППА заявит о своей позиции после заседания фракции.