Սերժ Սարգսյանը «դեմք» է
Խնդրեմ, անդրադառնալով այս օրերին ընթացող Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնությանը՝ Հանրային հեռուստաընկերության եթերից նա հայտարարել էր. «Իմ համակրանքը միշտ եղել է բրազիլական և գերմանական ֆուտբոլի կողմը։ Ես կցանկանայի, որ չեմպիոն դառնար Գերմանիայի ընտրանին...»։
Իսկ հիմա կռահե՛ք, թե ֆուտբոլի մասով ի՞նչ է հայտարարել պաշտոնական այցով Արգենտինայում գտնվող նույն Սերժ Սարգսյանը։
Ուշադրությո՛ւն. «Մեր երիտասարդ սերնդի համար Արգենտինան նախ և առաջ ֆուտբոլային գերտերություն է, Մարադոնայի և Մեսսիի երկիրը: Կարող եմ վստահեցնել, որ Հայաստանի բնակչության զգալի հատվածը երկրպագում է ձեր երկրի հավաքականին, որին ես մաղթում եմ մեծ հաջողություններ»։
Հասկանում եմ Սերժ Սարգսյանին, բայց չքաղաքականացնել չեմ կարող։
Եվ այսպես, Սերժ Սարգսյանը երկրպագում է Բրազիլիայի և Գերմանիայի հավաքականներին։ Նույն Սերժ Սարգսյանը հավաստիացնում է, որ Հայաստանի բնակչության զգալի հատվածը երկրպագում է Արգենտինայի ընտրանուն։ Նշանակում է՝ Սերժ Սարգսյանն ընդունում է, որ Հայաստանի բնակչության զգալի հատվածի հետ չէ նույնիսկ իր ֆուտբոլային նախասիրություններում։ Ավելի կոնկրետ՝ դեմ է նրան, ինչպես երկրի բնակչության 80%-ը դեմ է իրեն՝ իր իսկ ներկայացմամբ։
Հ.Գ.։ Սարսափով կարելի է պատկերացնել, թե «ֆուտբոլային դիվանագիտության» շրջանակում ինչ կարող էր ասել Սերժ Սարգսյանը Թուրքիայի նախագահին, և ինչեր է ասել ...

Серж Саргсян – «кадр»
Обращаясь к теме проходящего в эти дни чемпионата мира по футболу, в эфире Общественной телекомпании он заявил: «Мои предпочтения всегда были на стороне бразильского и германского футбола. Мне бы хотелось, чтобы чемпионом стала сборная Германии…».
А теперь догадайтесь, что заявил по части футбола находящийся с официальным визитом в Аргентине Серж Саргсян.
Внимание: «Для нашей молодежи Аргентина прежде всего является футбольной сверхдержавой, страной Марадонны и Месси. Могу заверить, что ощутимая часть населения Армении болеет за сборную вашей страны, которой я желаю больших успехов».
Сержа Саргсяна я понимаю, но не политизировать не могу.
Итак, Серж Саргсян болеет за Бразилию и Германию. Тот же Серж заверяет, что ощутимая часть населения Армении болеет за Аргентину. Это означает, что Серж Саргсян принимает, что не пребывает с ощутимой частью населения РА даже в своих футбольных предпочтениях. А если конкретнее, то он против нее, как и 80% населения против него, как высказался однажды он сам.
P.S. C ужасом можно представить, что мог сказать Серж Саргсян в рамках «футбольной дипломатии» президенту Турции.