Դիվերսանտները մեծաքանակ տեխնիկական միջոցներ և սպառազինություն են թողել
Հուլիսի 26-ին, հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային և հյուսիս-արևելյան ուղություններով ձեռնարկել է դիվերսիոն հետախուզական ներթափանցման փորձեր:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում վերջիններս ժամանակին հայտնաբերվել և կորուստներ կրելով ու թողնելով մեծաքանակ տեխնիկական միջոցներ և սպառազինություն հետ են շպրտվել ելման դիրքեր: Ցավոք գործողությունների արդյունքում հրազենային մահացու վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1994թ. ծնված, Խաչատուր Լևոնի Բադասյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է ծանր կորստյան ցավը և իր զորակցությունը հայտնում Խ. Բադասյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար տարվում է քննություն:

В результате азербайджанской диверсии погиб армянский солдат
Азербайджанская сторона 26 июля предприняла очередные попытки диверсионно-разведывательного проникновения в северном и северо-восточном направлениях линии соприкосновения.
Как сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха, в результате предпринятых оперативных действий передовых подразделений Армии обороны НКР диверсанты были вовремя обнаружены и, понеся потери и оставляя большое количество технических средств и вооружений, отброшены на исходные позиции. В результате действий военнослужащий Хачатур Левонович Бадасян 1994 г.р. получил смертельное огнестрельное ранение.
Министерство обороны НКР разделяет боль тяжелой потери и выражает свои соболезнования членам семьи, родным и сослуживцам Бадасяна. Ведется следствие для уточнения деталей произошедшего.