Ամերիկյան քաղաքում վատ բուրելն արգելող օրենք են ընդունել
Վաշինգտոն նահանգի Բյուրիեն քաղաքի ղեկավարությունը յուրօրինակ օրենք է ընդունել։ Այն արգելում է տհաճ հոտ ունեցող մարդկանց հայտնվել հասարակական վայրերում։ «Mirror»–ի փոխանցմամբ՝ օրինախախտներին կարող են ամբողջ մեկ տարի արգելել քաղաքի կենտրոնում գտնվելը։
50 հազար բնակիչ ունեցող Բյուրիենի քաղաքային այգիներ, գրադարաններ, քաղաքապետարան և հասարակական այլ վայրեր այցելելիս մարդիկ այսուհետ ստիպված են լինելու հետևել իրենց հիգիենային։
Նոր օրենքը վերաբերում է նաև անբարո արտահայտություններին։ Հասարակական վայրերում հայհոյել սովոր մարդկանց ևս տուգանք է հասնում։
Ի դեպ, ոչ բոլոր բնակիչներն են այս նորամուծությունը ցնծությամբ ընդունել։ Որոշներն այն համարում եմ անտունների դեմ ուղղված օրենք։

В американском городе приняли закон, запрещающий плохо пахнуть
Власти американского города Бьюриэн, штат Вашингтон, приняли неоднозначный закон. Они запретили скверно пахнущим людям появляться в общественных местах. Отныне тем, от кого исходит неприятный запах, могут на целый год запретить появляться в центре города. Об этом сообщает «Mirror».
По мнению властей Бьюриэна, в котором проживает около 50 тысяч человек, необходимо оградить жителей города от тех, кто нарушает их покой и комфорт. Согласно новому закону, посетителей городских парков, мэрии и библиотек могут серьезно оштрафовать за несоблюдение правил гигиены.
Далеко не все граждане восприняли данное нововведение с восторгом. В частности, правозащитники заявили, что данные ограничения направлены против бездомных людей. А рядовые жители города просто боятся, что тоже случайно попадутся на нарушении.