Այսօր ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի և «Ժառանգության» հերթական աշխատանքային հանդիպումն է
Այսօր՝ 14։00–ին, «Ժառանգություն» խմբակցությունում տեղի է ունենալու ոչիշխանական «եռյակի»՝ ԲՀԿ–ի, ՀԱԿ–ի և «Ժառանգության» աշխատանքային դռնփակ հանդիպումը։
Հիշեցնենք, որ նախորդ հանդիպման ժամանակ քննարկվել էին հոկտեմբերի 10–ին՝ 18:00–ին, Ազատության հրապարակում հրավիրվելիք համապետական հանրահավաքի հետ կապված կազմակերպչական հարցեր։
Անդրադարձ էր կատարվել նաև այն քաղաքական օրակարգին և պահանջներին, որոնք ոչիշխանական երեք ուժերը պետք է ձևակերպեն համապետական հանրահավաքի ժամանակ։
Մինչ հոկտեմբերի 10–ի համապետական հանրահավաքը ԲՀԿ–ն, ՀԱԿ–ը և «Ժառանգությունը» մարզային հանդիպումներ են ունենալու հանրապետության 8 քաղաքներում։ Արդեն իսկ ստեղծվել են եռակողմ այն կառույցները, որոնք պետք է նախապատրաստեն այդ մարզային հանդիպումները և համապետական հանրահավաքի իրազեկումը։

Сегодня состоится очередная рабочая встреча ППА, АНК и «Наследия»
Сегодня в кабинете парламентской фракции «Наследие» состоится рабочая встреча невластной «тройки» (ППА, АНК и «Наследие») за закрытыми дверями.
Напомним, что в ходе предыдущей встречи обсуждались организационные вопросы в связи с запланированным на 10 октября (18:00) на площади Свободы общереспубликанским митингом.
Стороны коснулись также той политической повестки и тех требований, которые три невластные силы должны будут выдвинуть во время митинга.
До 10 октября ППА, АНК и «Наследие» проведут встречи в 8 городах страны. Были также созданы те трехсторонние структуры, которые должны будут подготовить встречи в марзах и информирование о предстоящем митинге.