ԲՀԿ և ՀԱԿ խմբակցությունների պատգամավորները դուրս են եկել ցուցարարների մոտ (տեսանյութ)
Ինչպես տեղեկացրել էինք, ԱԺ–ի մոտ բողոքի գործողություն են իրականացնում փոքր ու միջին ձեռնարկատերերը։ Բաղրամյան պողոտայից նրանք շարժվել են դեպի ԱԺ Դեմիրճյան մուտքի մոտ, որպեսզի «բռնացնեն» այնտեղից խորհրդարան մտնող ՀՀԿ–ական պատգամավորներին։
Քիչ անց ցուցարարների մոտ են դուրս եկել ԲՀԿ և ՀԱԿ խմբակցությունների պատգամավորները։ Նրանցից Միքայել Մելքումյանը հայտնել է, որ ականջալուր լինելով բողոքի գործողության մասնակիցներին՝ այսօր իսկ ստորագրահավաք կսկսեն և օրենսդրական փոփոխություն կառաջարկեն։
–«Շրջանառության հարկի մասին» օրենքում փոփոխություն կառաջարկենք, որով շրջանառության հարկը 3.5%–ի դեպքում կլինի առանց փաստաթղթի, իսկ 1%–ի դեպքում՝ փաստաթղթով։ ՓՄՁ–ների ներկայացուցիչներն էլ կամավորության սկզբունքով թող ընտրեն, թե որ հարկատեսակն են նախընտրում,– նշել է ԲՀԿ–ական պատգամավորը, ապա ավելացրել,– մենք առաջարկելու ենք նվազագույն տարեկան շրջանառության շեմը 58,35 միլիոնից բարձրացնել մինչև 120 միլիոն դրամ։
ՀԱԿ–ը ներկայացնող Արամ Մանուկյանն էլ ցուցարարներին առաջարկել է շարունակել ճնշումը, որպեսզի իշխանությունները զիջումների գնան։

Депутаты от ППА и АНК вышли к участникам акции протеста (видео)
Как сообщалось ранее, перед зданием парламента Армении проходит акция протеста представителей малого и среднего бизнеса. От проспекта Баграмяна они направились к входу в НС с улицы Демирчяна, чтобы «подловить» заходящих в парламент депутатов от РПА.
К протестующим вышли депутаты от фракций ППА и АНК. В частности, один из них – Микаэл Мелкумян – сообщил, что прислушиваясь к озвученным участниками протеста требованиям, сегодня они организуют в парламенте сбор подписей с предложением о соответствующих законодательных поправках.
«Мы предложим изменения в закон «О налоге с оборота», которыми в случае 3,5-процентного налога оборот будет производиться без документации, а 1,5-процентного – с соответствующей документацией. Представители же малого и среднего бизнеса пусть сами выбирают, какой вид налога они предпочитают», - отметил депутат от ППА.