Ծանր բանակցություններ. Կառավարություն–ԱԺ քննարկումը կշարունակվի վաղը
Քիչ առաջ ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի մոտ ավարտվել է բոլոր խմբակցությունների և Կառավարության ներկայացուցիչների քննարկումը՝ «Շրջանառության հարկի մասին» օրենքի հետ կապված։ Քննարկմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանը, իսկ որոշ ժամանակ անց միացել է նաև ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը։
–Բանակցությունները շատ ծանր են գնում. հեշտ չէ,–այդ հանդիպումից հետո լրագրողներին ասել է ԲՀԿ խմբակցության պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը.
–Կառավարությունը պնդում է իր տեսակետը։ Մեր առաջարկներից առայժմ որևէ բան չի ընդունվել։ Քննարկվել է նաև, որ մինչև հունվարի 1–ը կարողանանք ունենալ գրավոր փաստաթուղթ (դա կարող է լինել վարչապետի կամ Կառավարության որոշում), որպեսզի հարկային մարմինների աշխատակիցները չմտնեն փոքր և միջին ձեռնարկություններ՝ որևէ կարգի ստուգման։

Консультации между Правительством и НС продолжатся завтра
Немногим ранее в кабинете спикера НС Галуста Саакяна завершилась встреча представителей всех фракций парламента с членами Правительства РА, на которой обсуждался новый закон «О налоге с оборота». В обсуждении принял также участие министр финансов РА Гагик Хачатрян, а чуть позже к обсуждению подключился премьер-министр Овик Абрамян.
«Переговоры идут очень тяжело», - сказал после встречи журналистам депутат от фракции ППА Микаэл Мелкумян.
«Правительство настаивает на своем. Ни одно из наших предложений пока не принято. Было обсуждено также то, чтобы до 1 января был принят документ (это может быть решение премьера или правительства), который постановлял, чтобы работники налоговых органов временно не проводили инспекции предприятий малого и среднего бизнеса», - отметил он, добавив, что на встрече была лишь достигнута договоренность продолжить обсуждение завтра в 10:00.