Այսօր Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը պաշտոնական այցով կմեկնի Իրան
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Իրանի Իսլամական Հանրապետության նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի հրավերով հոկտեմբերի 20-ին երկօրյա պաշտոնական այցով կմեկնի ԻԻՀ։
Հոկտեմբերի 20-ին Հայաստանի կառավարության ղեկավարը Թեհրանում հանդիպումներ կունենա ԻԻՀ նախագահ Հասան Ռոհանիի, նախագահի առաջին տեղակալ Էսհաղ Ջահանգիրիի, Մեջլիսի նախագահ Ալի Լարիջանիի հետ:
Հոկտեմբերի 21-ին վարչապետ Աբրահամյանը Սպահանում հանդիպում կունենա նահանգապետ Ռասուլ Զարգարփուրի, ինչպես նաև հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմասնակցի Նոր Ջուղայի Սբ. Ամենափրկիչ վանքի Սբ. Հովսեփ եկեղեցու 350-ամյակին նվիրված հոբելյանական հանդիսությանը:

Овик Абрамян сегодня отправится в Иран с официальным визитом
Сегодня премьер-министр Армении Овик Абрамян отбудет с двухдневным официальным визитом в Иран по приглашению первого заместителя президента Исламской республики Эсхаха Джахангири, сообщает пресс-служба армянского правительства.
В понедельник Абрамян проведет в Тегеране встречи с президентом Ирана Хасаном Роухани, первым заместителем президента Эсхахом Джахангири и председателем Меджлиса (парламента) Али Лариджани.
Во вторник Абрамян встретится в Исфахане с губернатором Расулом Заргарпури, а также с представителями армянской общины. Кроме того, возглавляемая премьером делегация примет участие в мероприятии, посвященном 350-летней годовщине церкви Святой Овсеп в Новой Джуге.