«Հաճախորդը» միշտ «ճիշտ» է
Երբ սահմանադրական փոփոխությունները, ավելի ճիշտ՝ այս իշխանության վերարտադրությանը և Սերժ Սարգսյանի կարիերայի շարունակականությանը միտված ծրագիրը մի քանի օդիոզ ՀՀԿ–ականներից բացի՝ պաշտպանում են նաև մյուս «ընդդիմադիր» գործիչները, ապա դրան պետք է հումորով և ըմբռնումով մոտենալ, քանզի «հաճախորդը» միշտ «ճիշտ» է։
Երբ ԱԺ–ում մեղադրանք է ներկայացվում Սերժ Սարգսյանին, և հնչեցվում նրա դատավճիռը, ապա դահլիճում գտնվող ՀՀԿ–ականները չպետք է նյարդայնանան։ «Հաճախորդը» (տվյալ դեպքում՝ «հաճախորդուհին») միշտ «ճիշտ» է։
«Հաճախորդուհու» փոթորկուն պահվածքը հանդուրժելն այն գինն է, որը պետք է վճարել ընդդիմության ընդդիմադիրներին։
Երբ «Սերժական պայմանագրի» ներկայացուցիչները «թունդ ընդդիմադիր» դիրքերից բողոքում են, որ երկրում կարող է անցնցում իշխանափոխություն տեղի ունենալ, և իրենք դեմ են դրան, ապա հիշե՛ք, որ «հաճախորդը» միշտ «ճիշտ» է։
Երբ ոմանք թութակի պես կրկնում են, որ հոկտեմբերի 10–ին «եռյակը» հանրահավաք արեց, որպեսզի պաշտպանի ՀՀ–ի՝ ԵՏՄ–ին անդամակցությունը, իսկ մյուսներն էլ կրկին թութակի նման կրկնում են, թե հանրահավաքն ուղղված էր ԵՏՄ–ի դեմ, ապա պետք չէ մտնել բանավեճի մեջ, քանզի «հաճախորդը» (տվյալ դեպքում՝ «արևմտամետ» և «ռուսամետ» հաճախորդները) միշտ «ճիշտ» է։ Խոսքս, անշո՛ւշտ, չի վերաբերում անկեղծ մոլորյալներին ու «Գեբելսյան» քարոզչության զոհերին։
Երբ «Նախասերժարանի» անդամն իրեն ճղում է «եռյակի» հանրահավաքից հետո, ուրեմն հասկանալի է, որ «հաճախորդը» ոչ միայն միշտ «ճիշտ» է, այլ նաև՝ հիստերիկ։
Իսկ երբ ՀՀԿ–ական նախկին երիտասարդներն են հոխորտում ընդդիմության դեմ, ապա դա ոչ թե նշանակում է, որ «հաճախորդը» միշտ «ճիշտ» է, այլ նշանակում է, որ պատվիրատուն չի կողմնորոշվում, թե ում վրա «ստավկա» անի՝ իր շուրջը հավաքված օդիոզ երիտհանրապետականների՞, թե՞ «թունդ ընդդիմադիր» իր թիմակիցների վրա։

«Клиент» всегда «прав»
Когда конституционные изменения, а вернее – программу по воспроизводству власти и продолжению карьеры Сержа Саргсяна, кроме членов РПА защищают также остальные «оппозиционные» деятели, к этому нужно относиться с юмором и пониманием, ведь «клиент» всегда «прав».
Когда в НС Сержу Саргсяну выдвигается обвинение и в этой связи выносится вердикт, то находящиеся в зале заседаний республиканцы не должны нервничать. «Клиент» (в данном случае «клиентша») всегда «прав».
Терпеливое выслушивание выпадов «клиентши» в свой адрес является тем условием, которое нужно соблюсти в отношении оппонентов оппозиции.
Когда представители «Сержевского договора» с «яро оппозиционных» позиций жалуются на то, что в стране может произойти смена власти без потрясений, и в связи с этим они выступают против, то помните, что «клиент» всегда «прав».
Когда некоторые повторяют подобно попугаям, что «тройка» провела митинг 10 октября, чтобы поддержать вступление Армении в ЕАЭС, а другие аналогичным образом повторяют, что митинг был направлен против ЕАЭС, то не нужно с ними спорить, ведь «клиент» (в данном случае «прозападные» и «пророссийские» клиенты власти) всегда «прав». Несомненно, речь не идет об искренне заблуждающихся и жертвах «геббельского» агитпропа.
Когда член «Предсержамента» рвет и мечет после митинга «тройки», это значит, что «клиент» не только «прав», но и истеричен.
Когда же бывшие некогда молодыми представители РПА кичатся перед оппозицией, это прежде всего говорит не о «правоте» клиента, а о неспособности заказчика правильно сориентироваться в том, на кого сделать ставку – на собравшихся вокруг себя одиозных младореспубликанцев или «яро оппозиционных» членов своей команды.