Գ. Սուրենյան. «Հայաստանին է մոտենում հերթական ցիկլոնը»
Միջերկրական ծովի շրջաններից հանրապետության տարածքին է մոտենում հերթական ցիկլոնը։ Այս մասին «Tert.am»-ին ասաց ՏԿԱԻՆ Հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը:
«Փետրվարի 7-ին հանրապետության տարածքում եղանակը կփոխվի, Միջերկրական ծովից ցիկլոնը կներթափանցի մեր երկիր, ինչի հետևանքով փետրվարի 7-8-ին բոլոր մարզերում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային մարզերում ձյան, իսկ հովտային գոտիներում թաց ձյան և ձնախառն անձրևի տեսքով: Լեռնային գոտիներում նաև կլինի բուք, ցածր տեսանելիություն: Փետրվարի 7-ի գիշերը ջերմաստիճանը կտրուկ կբարձրանա մոտ 6-8 աստիճանով, սակայն նույն օրը ցերեկն այն նույնքանով կնվազի: Այսպիսով, կիրակի օրը Երևանում գիշերը սպասվում է 0...+2, ցերեկը +1...+3 աստիճան տաքություն»,-ասաց նա:
Իսկ մինչ այդ՝ փետրվարի 5-ին և 6-ին հանրապետության տարածքն, ըստ նրա, կշարունակի գտնվել հարավային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում: Սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։

Г. Суренян: «На Армению надвигается очередной циклон»
Со Средиземного моря на территорию нашей республики надвигается очередной циклон. Об этом в беседе с «Tert.am» сообщил замeститель начальника гидрометеорологического центра службы Гидромета при МТУиЧС РА Гагик Суренян.
«7 февраля погода на территории республики изменится, циклон со Средиземного моря приблизится к территории нашей страны, вследствие чего 7-8 февраля в областях ожидаются осадки, в горных и предгорных районах – снег, а в равнинных районах – в виде мокрого снега и снега с дождем. В горных районах также будет метель, низкая видимость. 7 февраля ночью температура воздуха резко повысится на 6-8 градусов, однако в тот же день ночью спадет на столько же. В воскресенье в Ереване ожидается ночью 0...+2, днем - +1...+3 градусов тепла», - сказал он.
5 и 6 февраля территория республики, по его словам, продолжит находится под воздействием теплых южный воздушных масс, осадков не ожидается.