ԼՂՀ ՊՆ. խոցվել են թշնամու 3 տանկ, ևս մեկ ռազմական ուղղաթիռ
Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփմանգծի ողջ երկայնքով շարունակվում են ռազմական բախումները: Առավել թեժ մարտեր են ընթանում արդեն ռազմաճակատի վերածված առաջնային գծի հարավային (Հադրութ) և հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) ուղղություններով: Հաստատված տվյալներով՝ ղարաբաղյան ուժերը մարտագծի հարավարևելյան ճակատում շարքից հանել են 2 տանկ, հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 1 տանկ և 1 անօդաչու թռչող սարք:
Այս հաղորդագրությունը պատրաստման ընթացքում էր, երբ հայտնի դարձավ, որ ժամը 12:30-ի սահմաններում ՊԲ հակաօդայինների կողմից հարավարևելյան ուղղությամբ խոցվել է թշնամու ևս մեկ ռազմական ուղղաթիռ, իսկ հյուսիսարևելյան ուղղությամբ՝ 1 անօդաչու սարք:

Пресс-служба МО НКР: уничтожены 3 вражеских танка и еще один вертолет
На всей линии соприкосновения Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и ВС Азербайджана продолжаются военные столкновения. Наиболее жаркие бои продолжаются в южном (Гадрут) и северо-восточном (Мартакерт) направлениях уже ставшей военным фронтом передовой линии. По уточненным данным, на юго-восточном направлении фронта силы АО вывели из строя 2 танка, а на северо-восточном направлении – 1 танк и 1 беспилотник.
В процессе подготовки данной публикации стало известно, что в районе 12:30 часов со стороны противовоздушных сил МО на юго-восточном направлении был сбит еще один вражеский вертолет, а северо-восточном направлении – один беспилотник.