Թշնամին շփման գծի ողջ երկայնքով շարունակել է արկակոծել հայկական բնակավայրերը
Ապրիլի 3-ի լույս 4-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը ականանետերից ու հրանոթներից շարունակել է արկակոծել ՊԲ առաջնային դիրքերն ու մերձակա հայկական բնակավայրերը:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության փոխանցմամբ՝ առավոտյան ժամը 07:00-ի սահմաններում առավել ինտենսիվ հրետակոծություններ են սկսվել շփման գոտու հարավարևելյան և հյուսիսարևելյան ուղղություններով:
Ադրբեջանական բանակը կիրառում է 152 միլիմետրանոց հրանոթներ, «Գրադ» կայանքներ և տանկեր:
Հակառակորդի ագրեսիվ գործողությունները ճնշելու ուղղությամբ ՊԲ առաջապահ ուժերը ձեռնարկում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցները և վստահաբար իրականացնում իրենց առջև դրված մարտական խնդիրները:

Противник продолжил обстрел населенных пунктов по всей линии соприкосновения
В ночь с 3 апреля на утро 4 апреля противник вдоль всей линии соприкосновения продолжил вести обстрел постов Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики и близлежащих армянских населенных пунктов из минометов и пушек. Об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
Утром в 07:00 начался более интенсивный обстрел по юго-восточному и северо-восточному направлениям линии соприкосновения.
Азербайджанская армия применяет 152 мм пушки, установки «Град» и танки.
Для подавления агрессивных действий противника передовые подразделения АО НКР предпринимают все возможные меры и уверенно выполняют поставленные перед ними боевые задачи.