Շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել հրադադարը
Ապրիլի 7-ի՝ լույս 8-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման շուրջ ձեռք բերված պայմանավորվածությունը, որի ընթացքում կիրառել է ինչպես տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներ (2000-ից ավելի կրակոց), այնպես էլ 60 միլիմետրանոց ականանետ (2 արկ):
Առավել ինտենսիվ խախտումներ են արձանագրվել շփման գոտու հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ, որոնց հետևանքով զոհվել է շարքային պայմանագրային, 1983թ. ծնված Հրաչ ՍամվելիՄուրադյանը: Կան վիրավորներ:
Առաջնագծի մեկ այլ՝ հյուսիսարևելյան հատվածում, դեռևս լրիվությամբ չպարզված հանգամանքներում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել 1996թ. ծնված շարքային զինծառայող Գևորգ Աշոտի Մղդեսյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և իր զորակցությունը հայտնում զոհվածների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

Противник продолжил нарушать режим прекращения огня по всей линии соприкосновения
В ночь с 7 на утро 8 апреля вдоль всей линии соприкосновения АО Нагоро-Карабахской Республики и ВС Азербайджана противник продолжил интенсивно нарушать достигнутую договоренность о прекращении огня, применив как разнокалиберное стрелковое оружие (более 2000 выстрелов), так и 60-мм миномет (2 снаряда). Об этом сообщает пресс-служба МО НКР.
Наиболее интенсивные нарушения были зафиксированы в северном направлении линии соприкосновения (Талыш), в результате чего погиб рядовой-контрактник Мурадян Грач Самвелович (1983 г.р.). Есть раненые.
На северо-восточном участке линии соприкосновения, при еще до конца неустановленных обстоятельствах, смертельное огнестрельное ранение получил рядовой Мгдесян Геворг Ашотович (1996 г.р.). С целью выяснения обстоятельств инцидента проводится расследование.
Минобороны НКР разделяет тяжелое горе утраты и соболезнует членам семьи, родным и сослуживцам погибших солдат.