Հակառակորդի կրակոցից ՊԲ զինծառայող է վիրավորվել
Մայիսի 13-ի կեսօրից հետո ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում ստեղծված լարվածությունը պահպանվել է նաև մայիսի լույս 14-ի գիշերը:
Հակառակորդը շարունակել է խախտել կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը` կիրառելով 60 (53 արկ), 82 (142 արկ) միլիմետրանոց ականանետեր, ՀԱՆ-17 (30 արկ) ու ՌՊԳ-7 (2 արկ) տիպի նռնականետեր և ԶՈւ-23-2 տիպի զենիթային կայանք (30 կրակոց):
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածության խախտման հետևանքով ՊԲ հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում հրազենային ծանր վիրավորում է ստացել զինծառայող, 1995թ. ծնված Հովհաննես Էդուարդի Պողոսյանը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված պատասխան գործողությունների արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

В результате обстрела ранен армянский солдат
Возникшая с полудня 13 мая напряженность на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана сохранилась также в ночь на 14 мая, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник продолжил нарушать договоренность о прекращении огня, используя стрелковое оружие различного калибра, минометы калибром 60 мм (53 снаряда) и 82 мм (142 снаряда), гранатометы АГС-17 (30 снарядов) и РПГ-7 (2 снаряда), а также зенитную установку ЗУ-23-2 (30 выстрелов).
В ходе обстрела со стороны противника тяжелое огнестрельное ранение на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны, расположенной в северном направлении, получил военнослужащий Ованнес Эдуардович Погосян (1995 г.р.).
В результате предпринятых передовыми подразделениями АО действий активность противника была подавлена.