Մայիսի 17-ի՝ լույս 18-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրադրությունը համեմատաբար հանգիստ է եղել:
Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը խախտվել է հիմնականում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից: Միայն հյուսիսարևելյան (Մարտակերտի) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ ականանետ (3 արկ) և ձեռքի հակատանկային նռնականետ (2 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը պահպանել են կրակի դադարեցման պայմանավորվածութունը և շարունակել վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

В ночь на 18 мая обстановка на линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана была сравнительно спокойной, сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
Противник нарушал договоренность о прекращении огня в основном из разнокалиберного стрелкового оружия.
Только в северо-восточном направлении (Мартакерт) азербайджанские ВС применили миномет 60 мм (3 снаряда) и РПГ-7 (2 снаряда).
Передовые подразделения Армии обороны соблюдали договоренность о прекращении огня и продолжили уверенно выполнять поставленную перед ними боевую задачу.