Քիչ առաջ, «4+4+4» ձևաչափի շրջանակներում, ԱԺ–ում ստորագրվեց Ընտրական օրենսգրքում ընտրական գործընթացի օրինականության վերահսկման կազմակերպման տեխնիկական մեխանիզմների սահմանման շուրջ փոխհամաձայնության մասին հայտարարությունը:a1plus.am–ը հայտնում է, որ հայտարարության տակ իրենց ստորագրությունը չդրեցին քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները։
Ստորագրվեց 4+4+4 փաստաթուղթը (տեսանյութ)
Քիչ առաջ, «4+4+4» ձևաչափի շրջանակներում, ԱԺ–ում ստորագրվեց Ընտրական օրենսգրքում ընտրական գործընթացի օրինականության վերահսկման կազմակերպման տեխնիկական մեխանիզմների սահմանման շուրջ փոխհամաձայնության մասին հայտարարությունը: a1plus.am–ը հայտնում է, որ հայտարարության տակ իրենց ստորագրությունը չդրեցին քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները։

По итогам переговоров в формате «4+4+4» подписано заявление о взаимопонимании вокруг определения в Избирательном кодексе технических механизмов организации контроля над законностью избирательного процесса.
Как сообщает «a1plus.am», к совместному заявлению присоединились РПА, АРФД, ППА, АНК и «Оринац еркир», представители гражданского общества документ не подписали.
В рамках «4+4+4» подписан документ (видео)