Ժամկետային զինծառայող է մահացել
ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Արթուրի Մխիթարյանի մահվան դեպքի առթիվ:
2016 թվականի հուլիսի 3-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, ՀՀ ՊՆ N զորամասի մարտական դիրքում հայտնաբերվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Արսեն Արթուրի Մխիթարյանի դին՝ կզակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածքով։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԶՔԳՎ վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 110 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով:
Կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական գործողություններ՝ մահվան հանգամանքները, շարժառիթները պարզելու ուղղությամբ։

Погиб солдат-срочник
Солдат-срочник скончался накануне в одной из воинских частей Армении. Как сообщает пресс-служба Следственного комитета республики, 3-го июля около 10:30 на боевом посту одной из воинских частей Минобороны Армении обнаружено тело военнослужащего срочной службы, рядового Арсена Мхитаряна с огнестрельным ранением в области подбородка.
По данному факту в Главном военном следственном управлении СК возбуждено уголовное дело по части 1-й статьи 110-й (Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью) Уголовного кодекса Армении.
Ведется следствие, предпринимаются необходимые следственные действия для выяснения обстоятельств и причин смерти.