ԱԱԾ. «Գրոհի կամ այլ ակտիվ գործողություններ կատարելու հրաման տրված չէ»
ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը հայտնում է, որ ժամը 17.00-ի դրությամբ զինված խումբը դեռ շարունակում է անազատության մեջ պահել ոստիկանության մի քանի ծառայողների՝ պնդելով նախկինում ներկայացված պահանջը:
«Այս պահին ընթացող բանակցությունների շրջանակներում իրավասու պետական մարմինների ներկայացուցիչները փորձում են համոզել ահաբեկիչներին զերծ մնալ մարդկանց կյանքը և առողջությունը վտանգող հետագագործողություններից, ազատ արձակել պատանդներին, վայր դնել զենքը և առանց դիմադրության հանձնվել իշխանություններին:
Դեպքի վայրում գտնվող հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները շարունակում են մնալ մարտական պատրաստվածության վիճակում, սակայն գրոհի կամ այլ ակտիվ գործողություններ կատարելու հրաման նրանց տրված չէ»,–ասված է ԱԱԾ հայտարարությունում։

СНБ: «Подразделения спецназначения не получали приказа о штурме здания полиции в Ереване»
Служба национальной безопасности Армении сообщает, что по состоянию на 17:00 вооруженная группа продолжает удерживать несколько сотрудников полиции, настаивая на ранее представленном требовании.
«На данный момент в рамках переговоров представители полномочных государственных органов пытаются убедить террористов воздержаться от дальнейших шагов, угрожающих жизни и здоровью людей, освободить заложников, сложить оружие и без сопротивления сдаться властям.
Находящиеся на месте подразделения специального назначения продолжают оставаться в состоянии боевой готовности, однако приказа о штурме или иных активных действий они не получали», – говорится в сообщении СНБ.