Գիշերը ոստիկանությունը որևէ հատուկ գործողություն չիրականացրեց (ուղիղ միացում)
Այս գիշեր ևս Խորենացի փողոցում խաղաղ է անցել։ Էրեբունի վարչական շրջանում գտնվող ոստիկանության ՊՊԾ գունդը գրաված ապստամբների հանդեպ իրավապահները կրկին որևէ հատուկ գործողություն չեն իրականացրել։ Ժամը 3–ի սահմաններում ոստիկանությունը փորձեց ավտոբուսով նոր ուժեր բերել ՊՊԾ գնդին հարակից տարածք, սակայն հանդիպելով այնտեղ գտնվող քաղաքացիների դիմադրությանը՝ ավտոբուսը շրջվեց և հետ վերադարձավ։
Նշենք, որ այս գիշեր նույնպես Խորենացի փողոցում տասնյակ մարդիկ են լուսացրել։ Այնտեղ շուրջօրյա նստացույց է տեղի ունենում։Մարդիկ պնդում են, որ դեմ են նոր արյունահեղությանը և սատարում են Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի ապստամբների կոչին։
Այս երեկոյան ևս այնտեղ բազմամարդ ցույց է նախատեսվում։
Նշենք, որ այս գիշեր նույնպես Խորենացի փողոցում տասնյակ մարդիկ են լուսացրել։ Այնտեղ շուրջօրյա նստացույց է տեղի ունենում։ Մարդիկ պնդում են, որ դեմ են նոր արյունահեղությանը և սատարում են Սերժ Սարգսյանի հրաժարականի ապստամբների կոչին։

Ночью полиция не предпринимала спецопераций (прямое включение)
Ночь на улице Хоренаци в Ереване прошла без инцидентов. В отношении захвативших полк патрульно-сторожевой службы Полиции РА никаких спецопераций не предпринималось. В районе 3:00 полиция попыталась подтянуть к прилегающей к полку территории дополнительные силы, но автобус с правоохранителями был остановлен и развернут протестовавшими гражданами.
Отметим, что несколько десятков людей всю ночь продолжали находиться на улице Хоренаци, где проходит круглосуточный сидячий пикет. Участники акции выступают против нового кровопролития и поддерживают призыв мятежников к отставке Сержа Саргсяна.