Ոստիկանների կրակից այս գիշեր վիրավորվել է «Սասնա ծռերի» 2 անդամ (տեսանյութ)
Գիշերը՝ ժամը 2-ի սահմաններում, տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Այս մասին հայտնում են «Հիմնադիր խորհրդարանի» մամուլի ծառայությունից.
«Այսօր` 26-ի գիշերը և առավոտյան, Սասնա ծռեր խմբի ազատագրած տարածքում տեղի է ունեցել 2 պատահար: Գիշերը՝ ժամը 2-ի սահմաններում, տարածքին հարակից ոստիկանական պատնեշից դավադրաբար կրակ են բացել, որի արդյունքում ոտքերից վիրավորվել են «Սասնա ծռեր» խմբի անդամներ Աշոտ Պետրոսյանը և Հովհաննես Հարությունյանը: Նրանք տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Առավոտյան ժամը 7-ի սահմաններում արիասիրտ մի հայորդի` Արթուր Սարգսյանը, իր անձնական օգտագործման մեքենան ամբողջությամբ բեռնել է սննդով և ճեղքելով ոստիկանական արգելապատնեշը, հասել ազատագրված տարածքի մուտքի մոտ, ոստիկանները բոլոր կողմերից կրակ են բացել Արթուրի մեքենայի վրա:
Բարեբախտաբար, Արթուրը ոչ մի վնասվածք չի ստացել և բարեհաջող կերպով սնունդը տեղ է հասցրել: Բացի այդ, գնդի տարածքում հայտնաբերվել են գաղտնի ցուցակներ, որոնց նախնական ուսումնասիրությամբ ենթադրվում է, որ դրանք պատկանում են գործակալների և պոռնկությամբ զբաղվողների: Այդ տվյալների համադրությամբ հիմնավոր կասկածներ են առաջանում, որ այս տարածքում գտնված ՊՊԾ գնդի սպաները, փաստորեն, զբաղվել են կավատությամբ: Նշված ցուցակներում գրանցված են 146 ենթադրյալ գործակալներ և 35 մարմնավաճառությամբ զբաղվողներ: Կոչ ենք անում շարունակել համախմբման պայքարը: Հաղթանակը շատ մոտ է»:
Ի դեպ, քիչ առաջ ոստիկանությունը հաստատել է, որ փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել և հրապարակել է զինված խմբի անդամներին վիրավորելու կադրերը։

В результате обстрела со стороны полиции ранены 2 члена «Сасна црер» (видео)
Сегодня ночью в районе 2:00 со стороны полицейских заграждений был открыт огонь, в результате которого ранения в ноги получили 2 члена группы «Сасна црер» – Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян. Об этом сообщает пресс-служба «Учредительного парламента».
«Сегодня ночью и утром на освобожденной «Сасна црер» территории произошло 2 инцидента. Ночью в районе 2:00 со стороны полицейских заграждений был открыт огонь, в результате которого ранения в ноги получили 2 члена группы «Сасна црер» – Ашот Петросян и Ованнес Арутюнян. Они были доставлены в больницы.
Утром в районе 7:00 один из бесстрашных сынов Армении – Артур Саргсян – наполнил свой личный автомобиль продуктами питания и, протаранив полицейские заграждения, добрался до входа освобожденной территории. Полиция открыла по машине Артура шквальный огонь.
К счастью, Артур не получил никаких ранений, и продукты успешно были доставлены адресантам.
Кроме того, на территории полка были обнаружены секретные списки, в которых, предположительно, числятся имена агентов полиции и занимающихся проституцией. При сопоставлении этих данных возникли обоснованные подозрения, что офицеры полка ППС, фактически, занимались сутенерством. В указанные списки занесены имена 146 предполагаемых агентов и 35 проституток.