Նարեկ Գալստյան. «Ողղակի ցավում եմ, որ վերջին տարիներին մենք ունեցել ենք նման ղեկավար»
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ՍԴՀԿ ատենապետ Լյուդմիլա Սարգսյանը պատասխանելով այն հարցին, թե ինչու ինքն ու իրեն համախոհ  կուսակցականները չեն հեռանում  ու ստեղծում նոր կուսակցություն՝ ասել է. «Որովհետև ՍԴՀԿ-ն բրենդ է»։
«7օր»-ի հետ զրույցում ՍԴՀԿ «Սարգիս Տխրունի» ուսանողական-երիտասարդական միության անդամ, ՍԴՀԿ մամլո խոսնակ Նարեկ Գալստյանը մեկնաբանելով այդ՝ ասել է, թե իր  համար անհասկանալի և անընդունելի է, որ մարդը չի կարող  լքել կուսակցությունը միայն այն պարատճառով, որ վերջինս բրենդ է։
-Ես ուզում եմ հիշեցնել տիկին Սարգսյանին, որ խոսքը գնում է մայր կուսակցության մասին, որ խոսքը գնում  է 123-ամյա քաղաքական ուժի մասին, այլ ոչ թե որևիցե ապարնքի մասին, որի բրենդը իսկապես կարևոր է։ Սա «Կոկա կոլա» կամ «Պեպսի» չէ, այլ Հնչակյան մայր կուսակցություն, որի անունը կրել, որի անունից  խոսելն ուղղակի պարտավերոցնող ու լրջագույն մի գործ է։ Ողղակի ցավում եմ, որ վերջին տարիներին մենք ունեցել ենք նման ղեկավար։ Կարծում եմ,  որ հետագայում՝ ՍԴՀԿ պատմությունը գրելիս,  պատմության այն մասը, ոը վերաբերելու է Լյուդմիլա Սարգսյանի ատենապետությանը, ուղղակի դուրս է մնալու և գրվելու է՝ բարձիթողի վիճակ,-ասել է Նարեկ Գալստյանը։

Нарек Галстян: «Просто сожалею, что в последние годы у нас был такой руководитель»
Во время встречи с журналистами  председатель СДГП Людмила Саркисян, отвечая на вопрос о том, зачем она и ее единомышленники не уходят, и не создают свою партию сказала: «Поскольку СДГП - это бренд».
В беседе с «7or»  член студенческо-молодежного союза «Саркис Тхруни», пресс-секретарь СДГП Нарек Галстян,  комментируя это заявление, отметил, что для него непонятно, что человек не может покинуть партию лишь по той причине, что последняя является брендом.
«Я хочу напомнить госпоже Саркисян, что речь идет о головной партии, что о 123-летней политической силе, а не о каком-либо товаре, чей бренд, действительно, важен. Это не «Кока-кола» или «Пепси», а Гнчакская головная партия, чье имя просто обязывает и это серьезнейшее дело. Просто больно, что за последние годы у нас был подобный руководитель. Думаю, что в дальнейшем, когда будем писать историю СДГП, эта часть, которая относится к годам правления Людмилы Саркисян, будет просто  снята и записано: запущенное состояние», - сказал Нарек Галстян.