Կառավարությունը հաստատեց. սեպտեմբերի 12-ը ոչ աշխատանքային է
Կառավարության այսօրվա նիստում որոշվել է սեպտեմբերի 12-ը համարել ոչ աշխատանքային օր։ Դրա փոխարեն աշխատանքային կլինի սեպտեմբերի 17-ը:
Կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանը հայտնել է, որ այս որոշումը պայմանավորված է սեպտեմբերի 11-ին Հայ Առաքելական եկեղեցու տաղավար տոներից մեկով, որի հաջորդ օրը մարդիկ այցելում են իրենց հարազատների շիրիմներին:

Решением правительства РА День поминовения усопших (Мерелоц), 12 сентября, объявлен выходным. Об этом на очередном заседании кабмина заявил премьер-министр Овик Абрамян.
Рабочий день понедельника перенесен на субботу, 17 сентября.
Отметим, что День поминовения усопших по традиции последует за праздником Воздвижения Честного и Животворящего Креста Господня (Хачверац). Мерелоц следует за каждым из 5 главных праздников Армянской церкви – Святое Рождество и Крещение, Пасха, Преображение Господне, Успение Пресвятой Богородицы, Воздвижение Животворного Креста Господня.
12 сентября в Армении будет нерабочим