Թոնի Բլեերի կինը սկսել է ինտերնետի միջոցով փող վաստակել
Ինչպես տեղեկացնում է «Правда ru» գործակալությունը, Մեծ Բրիտանիայի կառավարության նախկին ղեկավար Թոնի Բլեերի կինը՝ Չերին,  ինտերնետով աճուրդի է հանել իր ամուսնու ժամացույցը, որը  նրան նվիրել էր Իտալիայի վարչապետ Սիլվիո Բեռլուսկոնին։
Երևում է, տիկին Բլեերը որոշել էր նման կերպ մեծացնել ընտանեկան ունեցվածքը, սակայն ցանկալի արդյունք «բիզնեսը» չէր բերել ՝ հաջողվել էր ձեռք բերել ընդամենը 98 ֆունտ սթեռլինգ։
Ըստ տեղական լրատվամիջոցների՝ «Locman Mare Titanium» ապրանքնիշի ժամացույցը Բեռլուսկոնիի 9 նվերներից մեկն է, որի արժեքը Բլեերը պետք է պետական գանձարանին փոխհատուցեր 2007թ. պաշտոնաթող լինելուց հետո։

Жена Тони Блэра начала зарабатывать через интернет
Как сообщает «Правда ru»,  жена бывшего главы британского правительства Тони Блэра, Чери, выставила на интернет-торги часы своего супруга, некогда подаренные ему итальянским премьером Сильвио Берлускони.
По всей видимости, миссис Блэр решила таким образом приумножить семейное состояние, однако желаемого результата «бизнес» не принес: за лот удалось выручить всего 98 фунтов стерлингов.
По информации местных СМИ, часы марки «Locman Mare Titanium» были одним из девяти представительских подарков от Берлускони, стоимость которых Блэр должен был возместить казне, после того как он оставил свою должность в 2007 году.