Էմմա Խուդաբաշյանը Լևոն Տեր–Պետրոսյանին և Սերժ Սարգսյանին միավորված տեսնելու հույս ունի
Լևոն Տեր-Պետրոսյանի և Սերժ Սարգսյանի հնարավոր համագործակցությանն անդրադառնալով՝  «Շրջադարձ» հասարակական կազմակերպության  նախագահ Էմմա Խուդաբաշյանը «7օր»-ին ասել է, թե հույս ունի, որ ոչ հեռու ապագայում նրանց տեսնելու է միավորված ինչ-որ շահերի շուրջ։ Նա նշել է, որ երբ 1999թ. ինքը ՀԺԿ անդամ էր, և Կարեն Դեմիրճյանն ու Վազգեն ՍԱրգսյանը որոշեցին ստեղծել «Միասնություն» դաշինքը, ոմանք համաձայն էին, ոմանք համաձայն չէին, քանի որ այլընտրանք կար, իսկ այսօր ինքն ուղղակի այլընտրանք չի տեսնում։
-Այսօր մենք գործ ունենք  նաև  արտաքին քաղաքական ճնշումները դիմագրավելու, երկրի պառակտվածությունը վերացնելու հետ։ Քաղաքական դաշտը պարզեցնելու խնդիրը հասունացել է, իսկ այսօր պղտոր ջրերում ձուկ բռնողներն արդեն շատացել են, հասարակությունն էլ զզվել է դպրոցականների լեզվակռիվ հիշեցնող փոխադարձ կսմթոցներից։ Նրանք սպասում են, որ իրենց ձիերից իջնեն և՛ հանրապետության առաջին նախագահը, և՛ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը և  հասուն այրերի նման լրջորեն բանավիճեն, որտեղ կհստակեցնեն իրենց դիրքորոշումները։ Ես համոզված եմ, նաև տեսնելով Սերժ Սարգսյանին ի վերուստ տրված ներողամտությունը, անհիշաչարությունը և անքինախնդրությունը, որ նրանք անպայման պետք է համագործակցեն և ի շահ ժողովրդի լուծեն այսօրվա բոլոր հարցերը։ Հույս ունեմ, որ ոչ հեռու ապագայում նրանց տեսնելու եմ միավորված ինչ-որ շահերի շուրջ,- ընդգծել է Է. Խուդաբաշյանը։

Эмма Худабашян надеется увидеть объединенными Левона Тер-Петросяна и Сержа Саргсяна
Касаясь возможного сотрудничества Л.Тер-Петросяна и С.Саргсяна, председатель общественной организации «Шрджадарц» Эмма Худабашян сказала «7or», что надеется, что в недалеком будущем их увидеть объединенным вокруг каких-то интересов. Она отметила, что когда в 1999 году была членом НПА и Карен Демирчян и Вазген Саркисян решили создать  блок «Объединение», некоторые были согласны, некоторые не были согласны, поскольку была альтернатива, а сегодня она просто не видит альтернативы.
«Сегодня мы имеем дело с противостоянием давлению внешней политики, устранением  раскола страны.  Вопрос упрощения политического поля  созрел, а сегодня прибавилось людей, которые ловят рыбу в мутной воде. А обществу надоели взаимные упреки, напоминающие школьную словесную перепалку. Они ждут, что со своих лошадей спустятся первый президент Тер-Петросян и действующий президент Серж Саргсян и как зрелые мужи серьезно будут дискутировать, где уточнят свои позиции. Я убеждена также, видя данная сверху Сержу Саргсяну снисходительность , незлопамятность и немстительность,  что они обязательно должны сотрудничать, во благо народа решить сегодняшние все вопросы. Надеюсь, что не в далеком будущем я их увижу объединенными вокруг каких-то интересов», - подчеркнула Э.Худабашян.