Հմայակ Հովհաննիսյան. «Իմ թեկնածությունը հանելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանի հաղթանակը փաստ է»
Քաղաքագետների միության նախագահ, ԱԺ պատգամավորության թեկնածու Հմայակ Հովհաննիսյանը «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է, թե իր նախընտրական շտաբները աշխատում են կողմնակիցների ջանքերով և հետևում են ընտրատարածքում տեղի ունեցող իրադարձություններին։
Նա նշել է, որ խոսքի տեր է և հանելու է իր թեկնածությունը Նիկոլ Փաշինյանի օգտին։
-Ես ամսի 28-ին ուղերձով դիմելու եմ 10-րդ ընտրատարածքի ընտրողներին, հիմնավորելու եմ իմ որոշումը, այդ որոշման անայլընտրանքայնությունը և նույն օրը  ընտրական հանձնաժողովին դիմում եմ ներկայացնելու այն մասին, որ հանում եմ իմ թեկնածությունը, իսկ ուղերձում բացատրելու եմ պատճառները,-ասել է Հմայակ Հովհաննիսյանը։
Նրա խոսքերով՝ իր թեկնածությունը հանելուց հետո Նիկոլ Փաշինյանի հաղթանակը փաստ է, և հունվարի 10-ին ուղղակի այդ փաստը պետք է արձանգրվի։

Амаяк Ованисян: «После снятия моей кандидатуры победа Никола Пашиняна - факт»
Председатель Союза политологов Армении, кандидат в депутаты НС РА Амаяк Ованисян в беседе с «7or» сказал, что его предвыборные штабы работают усилиями его сторонников и следят за происходящими на избирательном участке событиями.
Ованисян отметил, что он хозяин своего слова и снимет свою кандидатуру в пользу Никола Пашиняна.
«28 числа я обращусь с посланием к избирателям 10-ого избирательного округа, чтобы обосновать мое решение, безальтернативность этого решения и в тот же день представлю в избирательную комиссию заявление о том, что снимаю свою кандидатуру, а в послании объясню причины», - сказал Амаяк Ованисян.
По его словам, после снятия своей кандидатуры победа Никола Пашиняна - факт, и 10 января этот факт должен быть зафиксирован.