Առաջին անգամ Բրազիլիայի նախագահ է դարձել կին թեկնածուն
Ինչպես հաղորդում է «BBC Russian» գործակալությունը՝ Բրազիլիայի կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը հայտարարել է, որ երկրի նախագահի ընտրություններում հաղթել է Աշխատավորական կուսակցության ներկայացուցիչ Դիլմա Ռուսեֆը։
Դիլմա Ռուսեֆը, ում օգտին քվեարկելու կոչ էր արել Բրազիլիայի նախկին նախագահ Լուիշ Ինասիու Լուլա դա Սիլվան, դարձել է Բրազիլիայի առաջին կին նախագահը։
62-ամյա Ռուսեֆի օգտին քվեարկել է ընտրողների 55%-ը։ Հունվարի 1-ին էլ նախատեսվում է նորընտիր նախագահի երդման արարողությունը։

Как сообщает «BBC», кандидат от правящей Партии трудящихся Дилма Руссефф победила на президентских выборах в Бразилии.
Дилма Руссефф, за избрание которой выступал уходящий президент Луиш Инасиу Лула да Силва, стала первой женщиной-президентом Бразилии.
За 62-летнюю Руссефф проголосовали 55% избирателей. Инаугурация нового президента пройдет 1-го января .
Впервые в истории Бразилии президентом страны cтала женщина