Կանցկացվի՞, թե՞ ոչ ադրբեջանական ֆիլմերի փառատոնը
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք սոցիալական ցանցերում տեղեկություն էր տարածվել, թե նոյեմբերի 2-4-ը Հայաստանում  կանցկացվի ադրբեջանական ֆիլմերի փառատոն «Խաղաղարար նախաձեռնությունների կովկասյան կենտրոնի» նախաձեռնությամբ (նախագահ' Գեորգի Վանյան) և Հայաստանում ամերիկյան դեսպանատան աջակցությամբ։ Ավելի ուշ, սակայն, հավանաբար նույն սոցիալական ցանցերում առաջացած դժգոհությունների հետևանքով, կազմակերպիչների կայքում տեղեկություն էր տեղադրվել, թե փառատոնի անցկացումը հետաձգվում է։ Ժամկետը չէր նշվում։
Ինչպես «7օր»-ին տեղեկացրել են Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանատան տեղեկատվական բաժնից, դեսպանատունը փառատոնի հետաձգման վերաբերյալ որևէ տեղեկություն չի ստացել, սակայն փառատոնի բացման արարողությանը մասնակցելու դեսպանատան հրավիրատոմսում որպես ամսաթիվ նշված է նոյեմբերի 12-ը։
«Խաղաղարար նախաձեռնությունների կովկասյան կենտրոնում» ոչ ոք չի պատասխանում հեռախոսին, իսկ նրա նախագահ Գ. Վանյանի բջջայինն ընդհանրապես անհասանելի է։

Фестиваль азербайджанских фильмов перенесен на 12 ноября?
Как сообщалось раннее, в социальных сетях распространилось сообщение о том, что 2- 4 ноября в Армении пройдет фестиваль азербайджанских фильмов, инициатором которого является «Кавказский центр миротворческих инициатив» (председатель - Георгий Ванян), при содействии посольства США в Армении. Позднее на сайте организаторов была размещена информация о том, что фестиваль отложен, а сроки не отмечались.
Как сообщили «7or» из информационного отдела посольства США в Армении, посольство не получало никакой информации относительно отсрочки фестиваля, однако в пригласительном билете посольства на участие в церемонии открытия фестиваля указано 12 ноября.
В «Кавказском центре миротворческих инициатив» не отвечают на телефонные звонки, а мобильный телефон его председателя Георгия Ваняна вообще недоступен.