Ձերբակալված հայերը «Ջավախք» շարժման անդամներ չեն
Վրացական պարբերականները գրում են, որ արդեն հայտնի են դրաձել ռուսական հետախուզության օգտին լրտեսության մեղադրանքով Վրաստանում ձերբակալված 4 անձանց անունները՝ Արմեն Գևորգյան, Ռուբեն Շիկոյան, Ռուսլան Գալոգրե և Պետրե Դավրիշաձե։
Նշվում է նաև, որ «Ջավախք» շարժման ներկայացուցիչ Ռուբեն Թորոսյանը հայտնել է, թե Արմեն Գևորգյանն ու Ռուբեն Շիկոյանը 1998թ.-ից «Ջավախք» շարժման անդամներ են: Սակայն հետո «Ջավախք» շարժման նախագահ Նորիկ Կարապետյանը հերքել է այդ տեղեկատվությունը՝ հայտարարելով, որ վերոնշյալ անձինք իրենց շարժման անդամներ չեն։ Գևորգյանի և Շիկոյանի փաստաբան Նանա Ցուլաձեն հայտնել է, որ նրանց նկատմամաբ 2 ամսվա կալանք է սահմանվել։ Իսկ Գալոգրեի փաստաբանի խոսքերով՝ եթե դատարանը մեղավոր ճանաչի, ապա նրան 10-15 տարվա ազատազրկում է սպառնում։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ նշվում էր 20 ձերբակալվածների մասին, որոնց թվում, ըստ որոշ հրապարակումների, կա նաև մեկ լրագրող։

Арестованные армяне не являются членами движения «Джавахк»
Как сообщают грузинские СМИ, стали известны имена 4 граждан Грузии, задержанных властями по подозрению в шпионаже: Армен Геворкян, Рубен Шикоян, Руслан Галогре и Петрэ Давришадзе.
Отмечается, что представитель движения «Джавахк» Рубен Торосян заявил, что Армен Геворкян и Рубен Шикоян с 1998 года являются членами движения. Однако затем председатель движения «Джавахк» Норик Карапетян опроверг эту информацию, заявив, что вышеуказанные лица не являются членами их движения. Адвокат  Геворкяна и Шикояна Нана Цуладзе заявила, что они лишены свободы сроком на 2 месяца. По словам адвоката Галогре,  если суд признает его виновным, Галогре грозит от 10 до 15 лет тюремного заключения.
Напомним, что раннее говорилось о 20 заключенных, в числе которых, согласно некоторым публикациям, есть один журналист.