Ստեփան Դանիելյան. «ՀԱԿ պիկետի մասնակիցների հանդեպ բռնության մասին հայտարարության տեքստ է կազմվել»
«ԵՄ-Հայաստան. արդար դատաքննության իրավունք և դատական համակարգի անկախություն» սեմինարի ժամանակ ՀԱԿ-ի պիկետի մասնակիցների հանդեպ բռնության մասին կազմվել է հայտարարության տեքստ, որի նախաձեռնությամբ հանդես է եկել սեմինարի մասնակից, «Համագործակցություն հանուն ժողովրդավարության» ՀԿ-ի նախագահ Ստեփան Դանիելյանը։ Հայտարարությունն այժմ ստորագրման փուլում է.
««ԵՄ-Հայաստան. արդար դատաքննության իրավունք և դատական համակարգի անկախություն» սեմինարի ներքոստորագրյալ մասնակիցներս մեր մտահոգությունն ենք հայտնում սեմինարի կապակցությամբ կազմակերպված պիկետի մասնակիցների նկատմամբ կիրառվող բռնությունների մասին մեզ հասնող լուրերի մասին:
Կոչ ենք անում ՀՀ համապատասխան պաշտոնյաներին՝ հարգել հանրահավաքներ և պիկետներ անելու քաղաքացիների իրավունքը»։

Степан Даниелян: «Составлен текст заявления против насилия по отношению к участникам пикета АНК»
Во время семинара «Евросоюз-Армения: право на справедливое судопроизводство и независимость судебного права» был составлен текст заявления против насилия по отношению к участникам пикета АНК, с инициативой создания которого выступил участник семинара, председатель о/о «Сотрудничество во имя демократии» Степан Даниелян. Заявление находится на стадии подписания.
«Мы, нижеподписывающиеся участники семинара «Евросоюз-Армения: право на справедливое судопроизводство и независимость судебного права» , выражаем свое недовольство в связи с дошедшими до нас сведениями о насилиях, причиняемых участникам организованного по поводу семинара  пикета.
Призываем соответствующих должностных лиц РА уважать право граждан на проведение митингов и пикетов».