ԼՂՀ նախագահի մոտ աշխատանքային խորհրդակցություն է տեղի ունեցել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 2-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է հրավիրել շրջվարչակազմերի ղեկավարների մասնակցությամբ, որտեղ քննարկվել են շրջաններում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակի և 2011 թվականի պետական բյուջեի ձևավորման հետ կապված խնդիրներ: Այս մասին տեղեկացնում են ԼՂՀ նախագահի մամուլի ծառայությունից։
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ շրջանների զարգացումը հանրապետության սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի հիմքն է, և այս առումով ընդգծել է շրջվարչակազմերի ակտիվ մասնակցությունը բյուջեի ձևավորման գործում:
Բակո Սահակյանի խոսքով՝ բյուջեով նախատեսվող ծրագրերը պետք է լինեն իրատեսական և արտացոլեն ինչպես շրջանի, այնպես էլ հանրապետության զարգացման գլխավոր ուղղությունները:

Бако Саакян созвал рабочее совещание
2 ноября президент Республики Арцах Бако Саакян созвал рабочее совещание с участием руководителей районных администраций, на котором были обсуждены нынешняя социально-экономическая ситуация в районах и вопросы формирования государственного бюджета на 2011 год.
Он отметил, что развитие районов является основой социально-экономического прогресса республики, и в этом контексте подчеркнул необходимость активного участия районных администраций в формировании бюджета.
По словам Бако Саакяна, намеченные бюджетом программы должны быть реалистичными и отражать основные направления развития республики и ее районов.