Ղազախստանի նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը «Bloomberg»–ին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ իշխանությունը ժառանգաբար չի փոխանցելու իր երեխաներին։
«Կարծում եմ՝ դա մեր համար չէ։ Մեր իշխանության փոխանցումը նշված է Սահմանադրությունում»,–հայտարարել է Նազարբաևը։
Ղազախստանի նախագահը հավելել է՝ լի է ուժով ու էներգիայով՝ մինչև 2020–ն աշխատելու համար։
«Ձեզ հետ կհանդիպենք 2020–ին»,–ասել է Նազարբաևը լրագրողին։
Ծննդաբերել է աղջիկ երեխայի, որին ջինսե տաբատով փաթաթել, խեղդամահ է արել և նետել իրենց տան բակում գտնվող պետքարանը։
Նորածինն աղջիկ է եղել։
Հայտնի է՝ ովքեր են տուժել։
Նազարբաևը հայտարարել է, որ իշխանությունը ժառանգաբար չի փոխանցելու

Президент Казахстана Нурсултан Назарбаев в интервью агентству «Bloomberg» заявил, что не станет делать детей своими преемниками, передает «Life».
«Наследственность моих детей я не предусматриваю. Я думаю, что это не для нас. Наш переход власти прописан в Конституции», – заявил Назарбаев.
Президент Казахстана подчеркнул, что полон сил и энергии и собирается работать до 2020 года.
«Встретимся с вами в 2020-ом», – сказал Назарбаев журналисту.
Назарбаев заявил, что не будет передавать власть по наследству