Ինչպե՞ս է Արմեն Աշոտյանը դիմավորում Նոր տարին
ՀՀ կրթության և գիտության  նախարար Արմեն Աշոտյանը, ով Ամանորն այդ պաշտոնում  առաջին անգամ է դիմավորելու, ասում է, թե այն դիմավորելու է Հայաստանի Հանրապետությունում։
-Բուն ամանորյա գիշերը դիմավորելու եմ տանը մեծ ընտանիքիս՝ ծնողներիս, եղբորս, քրոջս հետ։
Առաջին կենացը, պարզվում է, պարոն Աշոտյա՛նը չի ասում.
-Քանի որ ես ավանդական ընտանիքից եմ և ապրում եմ ծնողներիս հետ, առաջին կենացը ես չեմ խմում։ Այն հայրս է խմում՝ շնորհավոր Նոր տարին, Աստված շատ չհամարի։
Պարոն Աշոտյանն արդեն 5 տարի է, ինչ ամուսնացած է, և առաջինը հյուր է լինում աներոջ տանը, փորձում է հասցնել այցելել նաև կնքահորը։
Ինչ վերաբերում է հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորելու արարողությանը, ապա Ա. Աշոտյանն ասում է, թե սա ավանդական տոն է բոլոր հայերի համար, այդ թվում՝  Հանրապետական կուսակցության։
-Կազմակերպվում են տարբեր միջոցառումներ տարածքային, մարզային կառույցներում։ Որպես կանոն՝ տոնը նշվում է նաև կուսակցության խորհրդի ձևաչափով, որտեղ շնորհավորում ենք միմյանց և կուսակցության նախագահ Սերժ Սարգսյանին։

Как Армен Ашотян встречает Новый год?
Министр образования и науки РА Армен Ашотян, который первый раз встретит Новый год в этой должности, говорит, что встретит его в Республике Армения:
«Новогоднюю ночь встречу дома с родней: родителями, братом, сестрой, женой, детьми».
Выясняется, что первый тост не господин Ашотян произносит:
«Поскольку я из традиционной семьи и живу с родителями, то первый тост поднимаю не я, а отец.  С Новым годом, пусть Богу мало не покажется».
Господин Ашотян уже 5 лет, как женат, и первый дом, куда он идет в гости - дом тестя. «Стараюсь также успеть зайти к крестному отцу», - добавил он.
Что касается церемонии поздравления президента республики Сержа Саргсяна, то А. Ашотян говорит, что это традиционный праздник для всех армян, в том числе и для Республиканской партии Армении.
«Организовываются различные мероприятия в территориальных, районных структурах. Как правило, отмечается также в формате совета партии, где мы также поздравляем друг друга и председателя партии Сержа Саргсяна», - сказал А. Ашотян.