Դեսպան Արշակ Փոլադյանը հանդիպել է Սիրիայի մշակույթի նախարար հետ
Նոյեմբերի 9-ին Սիրիայում Հայաստանի դեսպան Արշակ Փոլադյանը հանդիպում է ունեցել ՍԱՀ մշակույթի նորանշանական նախարար դոկտոր Ռիադ Իսմաթի հետ:
Հանդիպման ընթացքում դեսպանը Սիրիայի մշակույթի նախարարին է փոխանցել ՀՀ մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանի շնորհավորական ուղերձն ու Հայաստան այցելելու հրավերը:
Քննարկվել են մշակույթի բնագավառում հայ-սիրիական համագործակցության արդի վիճակը եւ զարգացման հեռանկարները:
Արշակ Փոլադյանն ու դոկտոր Ռիադ Իսմաթը բարձր են գնահատել ընթացիկ տարում մշակութային երկու ծանրակշիռ միջոցառումների' Դամասկոսում «Սպարտակ» բալետի բեմադրումն ու Հայաստանի մշակույթի օրերի անցկացումը Սիրիայում:
Զրույցի ընթացքում կողմերն անդրադարձել են նաեւ ՀՀ եւ ՍԱՀ միջեւ մշակույթի բնագավառում համագործակցության Գործնական ծրագրի ժամկետի երկարաձգման անհրաժեշտությանը: ՍԱՀ նախարարը պատրաստակամություն է հայտնել այցելել Երեւան եւ այցի շրջանակներում ստորագրել Գործնական ծրագիրը:
Նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել Սիրիայի մշակույթի օրերն անցկացնել Հայաստանում 2011թ. մայիսին:

9-го ноября посол Армении в Сирии Аршак Поладян встретился с новоназначенным министром культуры Сирии Риядом Исмати.
В ходе встречи посол передал министру культуры Сирии поздравительное послание министра культуры Армении Асмик Погосян и приглашение посетить Армению.
Стороны обсудили нынешнее состояние и перспективы развития армяно-сирийских отношений в сфере культуры.
Была достигнута предварительная договоренность провести в мае 2011г. Дни культуры Сирии в Армении.
Посол Армении в Сирии встретился с министром культуры страны