10/9 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալն էլ է լսել
«7օր»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ Կենտրոն համայնքի Ջոն Կիրակոսյանի անվան թիվ 20 դպրոցի՝ 10/9 ընտրատեղամասի մոտ ծեծի է ենթարկվել «Ժողովրդավարական հայրենիք» կուսակցության նախագահ, ՀԱԿ ներկայացուցիչ Պետրոս Մակեյանը։ Նրան տեղափոխել են թիվ 1 հիվանդանոց։
Հիվանդանոցից, սակայն, որևէ տեղեկատվություն չտրամադրեցին՝ ասելով, թե նոր հիվանդ են ընդունել, բժիշկը «խիստ զբաղված է» և չի կարող հեռախոսին մոտենալ։
Ինչ վերաբերում է 10/9 ընտրական տեղամասին, ապա այս տեղամասի հանձնաժողովի նախագահի տեղակալը «7օր»-ի թղթակցին ասել է, թե իրենք էլ են լսել Պետրոս Մակեյանին ծեծի ենթարկելու մասին լուրերը, սակայն որևէ բան չեն տեսել։

Заместитель председателя комиссии избирательного участка 10/9 также слышал
«7or» уже информировал, что у избирательного участка 10/9 школы номер 20 имени Джона Киракосяна общины Центр был подвергнут избиению представитель АНК, лидер партии «Демократическая Армения» Петрос Макеян. Его перевезли  в больницу номер 1.
В больнице, однако, каких-либо сведений не предоставили, сказав, что врач «крайне занят» и не может подойти к телефону.
Что касается избирательного участка 10/9, то заместитель председателя комиссии сказал «7or», что и они слышали о том, что Петроса Макеяна избили, однако что-либо они не видели.