Ի՞նչ կապ ունի ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «Նաիրիտ» գործարանի հետ
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք,  «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցները նախագահական նստավայրի հարևանությամբ բողոքի գործողություն են իրականացնում։
Ցուցարարների մեջ մի կին վատացել է, և շատպօգնության աշխատակիցները փորձում են այս պահին օգնություն ցույց տալ նրան։
«Նաիրիտ» գործարանի 5 աշխատակիցներ մտել են նախագահի նստավայր՝  իրենց պահանջները ներկայացնելու։ Նրանց հետ ներս է մտել նաև տնօրեն Վահան Մելքոնյանը, ով էլ կփորձի բացատրություններ տալ։
Հիշեցնենք՝  գործարանի աշխատակիցները բողոքում են, որ իրենց արդեն 3 ամիս աշխատավարձ չեն տալիս, ինչպես նաև նրանից, որ գործարանը երկար ժամանակ պարապուրդի է մատնված։
Աշխատակիցները բողոքում են նաև անհամաչափ աշխատավարձերից՝ մասնավորապես նշելով,  որ տնօրինությունը բավական բարձր աշխատավարձ է ստանում, բայց ըստ էության ոչ մի գործ չի անում, որ այնտեղ հիմնականում  աշախատում են  կարճ կիսաշրջազգեստներով աղջիկներ, և նրանց ամեն ընդմիջումը հասարակ աշխատողների աշխատավարձի չափին է հավասար։ Ըստ ցուցարարների՝ գործարանի տնօրեն Վահան Մելքոնյանը մոտավորպես 4 մլն դրամ աշախատավարձ է ստանում, այնինչ իրենց աշխատավարձը տատանվում է 50-80 հազարի սահմաններում։
Նշենք, որ բողոքում են գործարանի բոլոր աշխատակիցները՝ բացի տնօրինությունից, որոնք, ըստ ցուցարարների, Վահան Մելքոնյանի ծանոթ-բարեկամներն են։
«7օր»-ի հետ զրույցում «Նաիրիտի» տնօրեն Վահան Մելքոնյանը հերքել է այն լուրը, թե ՀՀ վարչապետը կապ ունի գործարանի հետ՝ նշելով, որ Տիգրան Սարգսյանն այնքան առնչություն ունի «Նաիրիտի» հետ, որքան կարող է ունենալ ՀՀ վարչապետը։

Какое отношение имеет премьер-министр РА Тигран Саркисян к заводу «Наирит»?
Сотрудники завода «Наирит» проводят акцию протеста у резиденции президента РА. 5 сотрудников завода вошли в резиденцию президента с целью представить свои требования. Вместе с ними в здание вошел директор  завода Ваан Мелконян, который попытается дать разъяснения.
Отметим, что сотрудники завода протестуют против того, что им уже 3 месяца не выдают зарплату, а также по поводу того, что завод длительное время находится в плачевном состоянии. Кроме того, работники выражают протест против неравномерной зарплаты, отмечая, в частности, что администрация получает довольно высокую зарплату, но, по сути, ничего не делает. Там работают в основном девушки в коротких юбках, каждый перерыв которых равен зарплате простого работника. По словам демонстрантов, директор Ваан Мелконян получает зарплату примерно в 4 млн. драмов, в то время как их зарплата колеблется от 50 до 80 тысяч драмов.
Примечательно, что волну протеса подняли все сотрудники завода, кроме администрации, которая состоит из родственников и знакомых Ваана Мелконяна.
В беседе с «7or» директор завода «Наирит» Ваан Мелконян опроверг информацию о том, что премьер-министр РА  имеет какое-либо отношение к заводу, отметив, что Тигран Саркисян связан с заводом «Наирит» в той мере, в какой позволяет его должность премьер-министра РА.