Օդեսսայում անհայտ անձինք առևանգել են Ուկրաինայի «Պյոտր Պորոշենկոյի դաշինք» կուսակցության պատգամավոր Ալեքսեյ Գոնչարենկոյին։ Այս մասին հայտնում է «112 Украина»–ն։ Ուկրաինայի անվտանգության ծառայությունն արդեն հաստատել է այդ տեղեկատվությունը։
Ուկրաինայի Գլխավոր դատախազության խոսնակ Լարիսա Սարգանը հայտարարել է, որ ներկայումս Գոնչարենկոյի որոնումներին են ներգրավել բոլոր ուժերին։
Նույն դաշինքի պատգամավոր Բորիսլավ Ռոզենբլատը հայտարարել է, որ վերջին անգամ Գոնչարենկոյին տեսել է նախօրեին՝ Ռադայի նիստից հետո։
Խմբակցության ղեկավարները նրա հետ զրույցում հաստատել են, որ Գոնչարենկոյին իսկապես առևանգել են։
Օդեսսայում ուկրաինացի պատգամավորի են առևանգել

В Одессе похищен депутат от «Блока Петра Порошенко»
В Одессе неизвестные похитили народного депутата Украины от партии «Блок Петра Порошенко» Алексея Гончаренко, передает «112 Украина».
Пресс-секретарь генеральной прокуратуры Украины Лариса Сарган заявила, что в настоящее время на поиски Гончаренко брошены все силы.
«СБУ также подтверждает эту информацию, проводятся все оперативные мероприятия по поиску депутата», – отмечает телеканал.
В свою очередь депутат от фракции БПП Борислав Розенблат рассказал, что в последний раз он видел Гончаренко накануне вечером после заседания Рады.
«Я общался с руководителем фракции, спрашивал, почему Гончаренко нет, он говорит, да, есть подтверждение того, что его действительно нет, говорит, что похитили. Он неизвестно где», – добавил Розенблат.