ԿԻմ Չոն Նամը, առանց եղբոր իմացության, հանդիպելու էր ճապոնացի քաղաքական գործչի հետ
Կորեայի Ժողովրդադեմոկրատական Հանրապետության առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի եղբայր Կիմ Չոն Նամը, ով սպանվել էր Կուալա Լամպուր քաղաքի օդանավակայանում, պետք է հանդիպեր ճապոնացի քաղաքական գործիչ Խադզիմե Իսիի հետ։ Այս մասին հաղորդում է РИА «Новости»–ն՝ «Sankei»–ին հղումով։
Խադզիմե Իսին պատմել է թերթին, որ ինքը և ԿԻմ Չոն Նամը փետրվարի 2–ին համաձայնության էին եկել հանդիպել մարտի 1–ին Մակաոյում։
Նրանք ծրագրել էին քննարկել երկկողմանի հարաբերությունների բարելավման ուղիները։ Ընդ որում, Կիմ Չոն Նամը, ինչպես նշվում է, չի քննարկել սպասվող հանդիպումն իր եղբոր հետ։

Ким Чон Нам должен был встретиться с японским политиком 1 марта
Ким Чон Нам, брат лидера КНДР Ким Чен Ына, убитый в аэропорту Куала-Лумпура, должен был встретиться с японским политиком Хадзимэ Исии. Об этом сообщает газета «Sankei», передает РИА «Новости».
Хадзимэ Исии – известный в Японии политик, занимавший ряд важных постов в правительстве страны. Он рассказал газете, что между ним и Ким Чон Намом 2 февраля была достигнута договоренность встретиться 1 марта в Макао.
Они планировали обсудить пути улучшения двусторонних отношений. При этом Ким Чон Нам, как отмечается, не обговаривал грядущую встречу со своим братом.
Напомним, что брат северокорейского лидера был убит 13 февраля в международном аэропорту Куала-Лумпура.