Ֆիյոնը նորից նշել է հակառուսական պատժամիջոցները չեղարկելու անհրաժեշտության մասին
Ֆրանսիայի նախագահի հանրապետական թեկնածու Ֆրանսուա Ֆիյոնը նշել է հակառուսական պատժամիջոցները չեղարկելու անհրաժեշտության մասին։ Այս մասին հայտնում է «Интерфакс»–ը՝ «Le Express»–ին հղումով։
Վիլպենտ քաղաքում գյուղտեխնիկայի միջազգային սալոնում նա հայտարարել է, որ կողմ է 40 մլրդ դոլարով տուրքերի և մուծումների կրճատմանը, որոնք վճարում են ֆրանսիացի ֆերմերները։
«Մենք պետք է առաջարկենք չեղարկել հակառուսական պատժամիջոցները, որոնք հանգեցնում են Ֆրանսիայում և եվրոպական այլ երկրներում գյուղատնտեսության հյուծման»,–ասել է Ֆիյոնը։
Ավելի վաղ էլ ֆրանսիացի գործիչը հայտարարել էր, որ ՌԴ դեմ պատժամիջոցները հարկավոր է հանել ֆրանսիացի ֆերմերների խնդիրները լուծելու համար։

Фийон снова заявил о важности отмены антироссийских санкций
Кандидат в президенты Франции от партии «Республиканцы» Франсуа Фийон заявил о важности снятия антироссийских санкций, сообщает «Интерфакс» со ссылкой на французский журнал «Le Express».
В ходе посещения Международного салона сельскохозяйственной техники в городе Вильпент Фийон заявил, что выступает за сокращение на €40 млрд взносов и сборов, которые выплачивают французские фермеры.
«Нам нужно предложить снять санкции в отношении России, которые ведут к истощению сельского хозяйства Франции и других европейских стран», – приводит издание заявление кандидата.