Թրամփը Պուտինին օգնություն է առաջարկել պետերբուրգյան ահաբեկչության հարցով
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը ՌԴ իր գործընկեր Վլադիմիր Պուտինին օգնություն է առաջարկել պետերբուրգյան մետրոյում ապրիլի 3–ին իրականացված ահաբեկչության առնչությամբ։ Այս մասին, «Life.ru»–ի փոխանցմամբ, ասվում է 2 երկրների առաջնոդների հեռախոսազրույցից հետո Սպիտակ տան տարածած հաղորդագրության մեջ։
«Նախագահ Թրամփն ԱՄՆ կառավարության լիակատար աջակցությունն է առաջարկել գրոհի առնչությամբ և մեղավորներին պատժելու հարցում»,–ասվում է հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել էր, որ ՌԴ նախագահի հետ հեռախոսազրույցի ժամանակ Թրամփը կատարվածի կապակցությամբ իր ցավակցությունն է հայտնել ռուս ժողովրդին։

Трамп предложил Путину помощь в связи со взрывом в петербургском метро
Президент США Дональд Трамп предложил Владимиру Путину помощь в связи со взрывом в петербургском метро. Об этом говорится в заявлении Белого дома, опубликованном после разговора двух лидеров.
«Президент Трамп предложил полную поддержку правительства США в реагировании на атаку и привлечении виновных к правосудию», – говорится в заявлении.
Напомним, что ранее пресс-секретарь президента РФ сообщил, что Дональд Трамп в телефонном разговоре с Владимиром Путиным выразил соболезнования российскому народу.