ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը «Reuters»–ի հետ զրույցում է խոստովանել է, որ նախագահի աշխատանքը շատ ավելի բարդ է, քան ինքն էր պատկերացնում։
«Ես սիրում էի իմ առաջվա կյանքը։ Այնքան բան էր կատարվում։ Այստեղ արդեն մեծ աշխատանք կա։ Ես կարծում էի՝ հեշտ կլինի»,–ասել է ԱՄՆ նախագահը։
Նա նշել է՝ թիկնապահների մշտական հսկողությամբ իրեն բոժոժում է զգում։ Թրամփը նաև հավելել է՝ կարոտում է ինքնուրույն վարելուն.
«Սիրում եմ մեքենա վարել, բայց այլևս չեմ կարող դա ինքնուրույն անել»։
Թրամփ. «Կարծում էի՝ նախագահ լինելը հեշտ է»

Президент США Дональд Трамп заявил, что работа президента оказалась сложнее, чем он предполагал. Об этом он рассказал в интервью «Reuters».
«Я любил мою предшествующую [президентству] жизнь. Столько всего происходило. Здесь же больше работы, чем тогда. Я думал, что будет легче», – признался президент.
По его словам, под постоянной охраной и наблюдением он чувствует себя в коконе. Также Трамп добавил, что скучает по самостоятельному вождению.
«Мне нравится водить. Но я больше не могу водить сам», – отметил глава государства.
Трамп: «Я думал, что быть президентом легче»