«Եվրատեսիլ»-ի կանոնակարգում փոփոխություններ են կատարվել
Եվրոպայի հեռարձակողների միությունը փոփոխություններ Է կատարել «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթի կանոնակարգում՝ 2017թ․ Ուկրաինայում անցկացված մրցույթի նախապատրաստման ու անցկացման ընթացքում տեղի ունեցած աղմկահարույց դեպքերից հետո:
«Եվրատեսիլ-2017»-ը Կիևում նշանավորվեց մի քանի անցանկալի միջադեպերով, որոնցից շատերը կարող Էին հանգեցնել այն բանին, որ միջոցառումը տեղափոխվեր կազմակերպիչ երկրի՝ Ուկրաինայի տարածքից: Ամենատհաճ պահերից մեկը կապված Էր երկիր Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Յուլյա Սամոյլովայի մուտքի արգելման հետ: Այդ աղմկահարույց գործից և միջոցառառումն անտեսելու Ռուսաստանի որոշումից հետո EBC-ն 2018 թվականից պահանջելու Է երկրներից, որ պատվիրակություններում չլինեն այնպիսի անձինք, ում արգելված Է ժամանել ընդունող պետության տարածք»,-ասված Է Եվրոպայի հեռարձակողների միության հաղորդագրության մեջ:

Организаторы «Евровидения» изменили регламент конкурса
Европейский вещательный союз (ЕВС) внес ряд изменений в регламент «Евровидения» из-за ряда скандалов, имевших место во время подготовки и проведения конкурса на Украине в 2017 году. Об этом ообщает РИА Новости.
««Евровидение-2017» в Киеве столкнулось с рядом нежелательных инцидентов, многие из которых едва не привели к переносу мероприятия за пределы страны-организатора — Украины. Самый неприятный момент был связан с запретом на въезд в страну представителю России Юлии Самойловой. После этого громкого дела и последовавшего решения России проигнорировать мероприятие, ЕВС с 2018 года будет требовать от стран, чтобы в делегациях не было тех, кому запрещено въезжать на территорию принимающего государства», - отмечается в сообщении Европейского вещательного союза.
Еще одно изменение в регламенте связано с более строгим соблюдением временных рамок при подготовке к конкурсу. В случае нарушений ЕВС будет иметь право разорвать контракт и передать право на проведение «Евровидения» другой стране.