Զինված անձը Ստամբուլում շենքերից մեկի տանիքից անկանոն կրակ է բացել (տեսանյութ)
Ստամբուլի Էսենյուրթ թաղամասի շենքերից մեկի կտուր բարձրացած Մեսհուր Ուզել անունով քաղաքացին երկար ժամանակ անկանոն կրակ է բացել տարբեր ուղղություններով: Պոմպային հրացանից արձակած կրակոցներից վնասվել է մի քանի ավտոմեքենա: Ոստիկանները տևական ժամանակ փորձել են համոզել դադարեցնել գործողությունները, սակայն Ուզելն անդրդվելի է մնացել:
Ըստ թուրքական «haberler.com» լրատվական կայքի` դեպքի վայր ժամանած ոստիկանության հատուկ նշանակության խումբը փորձել է գործողություն իրականացնել նրան վնասազերծելու համար, ինչն էլ տեսնելով՝ Ուզելը փորձել է ինքնասպանություն գործել:
Սակայն ծնոտին ուղղած զենքը խափանվել է ու չի կրակել, ինչից հետո ոստիկանները ձերբակալել են Ուզելին:
Պարզվել է, որ Ուզելի այդ քայլը պայմանավորված է եղել եղբայրների հետ ունեցած բնակարանային վեճով: Նրա 8 եղբայրները բնակարան չեն հատկացրել Ուզելին իրենց կառուցած բազմահարկ շենքից, ինչն էլ դրդել է վերջինին նման քայլի:

В Турции мужчина с крыши одного из зданий открыл беспорядочный огонь из дробовика (видео)
В стамбульском районе Эсеньюрт полиция задержала мужчину, открывшего беспорядочный огонь из дробовика с крыши одного из зданий. Об этом сообщает «haberler.com».
По сообщениям источника, прибывшая на место происшествия полиция долгое время пыталась уговорить Месхура Узеля прекратить незаконные действия, однако, мужчина оставался непреклонен.
Специальная оперативная группа попыталась обезоружить преступника, в результате чего мужчина попытался покончить с собой. Однако приставленное к подбородку оружие дало осечку, благодаря чему полиции удалось задержать преступника живым.
Как передает источник, во время допроса мужчина признался, что его поведение было спровоцировано ссорой с братья по поводу квартиры: 8 братьев Узеля не предоставили ему жилье в построенном многоквартирном доме, что и стало причиной противоправного поведения мужчины.