Հիլարի Քլինթոնը դեռևս մտածում է նախագահ դառնալու մասին (տեսանյութ)
ԱՄՆ-ի նախագահի նախկին թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը շարունակում է մեղադրել Դոնալդ Թրամփին և հնարավորություններ որոնում նախագահի աթոռը ստանձնելու համար։
Վաշինգտոնում երկուշաբթի օրն անցկացված միջոցառման ժամանակ ԱՄՆ-ի նախկին պետքարտուղար Քլինթոնն այն միտքն արտահայտեց, որ Թրամփն ու նրա թիմը չեն գործում հասարակության շահերին համապատասխան։
«Այս նախագահն ու մարդիկ, որոնք ծառայում են նրան իր շրջապատում, ներկայացնում են հստակ վտանգ այս երկրի ապագայի համար»,- հայտարարեց Քլինթոնը։
Քլինթոնի խոսքում նաեւ առկա էր հետեւյալ մտավախությունը, որ Թրամփի թիմը փորձում է փաստերի ու ճշմարտության վերաբերյալ իր տեսակետը պարտադրել հասարակությանը, «չնայած այն հանգամանքին, որ մարդիկ ունեն իրենց սեփական աչքերը»։
Քլինթոնի «Ինչ պատահեց» վերնագրով գիրքը ներկայումս ընդգրկված է ամենաարագը վաճառվող գրքերի ցանկում։
Ավելի ուշ NPR-ին տված հարցազրույցում Քլինիթոնը չի բացառել այն հնարավորությունը, որ ինքը կարող է բողոքարկել ընտրությունների արդյունքը, եթե հաստատվեն Ռուսաստանի հետ Թրամփի գաղտնի հանդիպումների մասին լուրերը։

Хиллари Клинтон все еще надеется на пост президента (видео)
Бывший кандидат в президенты США Хилари Клинтон продолжает обвинять Дональда Трампа и ищет возможности для занятия поста президента.
Во время прошедшего в Вашингтоне в понедельник мероприятия бывший госсекретарь США Клинтон заявила, что Трамп и его команда действуют не в интересах общественности.
«Этот президент и люди, которые ему служат в его окружении, представляют реальную угрозу для будущего этого государства»,- заявила Клинтон.
Клинтон также выразила мысль относительно того, что команда Трампа пытается навязать обществу свое мнение относительно фактов и правды, «несмотря на то, что у людей есть свои собственные глаза»