Մոտ մեկ ժամ առաջ սրտի կաթվածից մահացել է «Միայնակ Գայլ» Արայիկ Խանդոյանը:Forrights-ի հետ զրույցում հաստատեց «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Վարուժան Ավետիսյանը:
Վերջին ժամանակներս 47-ամյա Խանդոյանն ուներ առողջական խնդիրներ, որոնք վատթարացան անցած տարի հունիսի 28-ին, երբ հենց Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Ավանի նստավայրի շենքի խցում մոտավորապես 15 մարդ դաժան ծեծի ենթարկեցին Արայիկ Խանդոյանին:
«Արայիկ Խանդոյանը բռնության է ենթարկվել, խոշտանգվել է ամենադաժան ու ամենաանմարդկային ձևով: Պատճառն այն է եղել, որ երբ դատական նիստերի դահլիճից ամբաստանյալներ Արեգ Կյուրեղյանին և Սմբատ Բարսեղյանին ծեծելով տարել են, Արայիկ Խանդոյանը բարձրաձայնել է՝ ի՞նչ եք անում: Այդ մարդիկ շարունակել են իր հետ նույնկերպ վարվել: Ես համոզված եմ, որ Խանդոյանն առնվազն ուղեղի ցնցում է ստացել, շատ ցավեր ունի գլխի, երիկամների շրջանում, ոտքերին վնասվածքներ կան»,-մանրամասնել էր պաշտպան Արայիկ Պապիկյանը:
Արցախյան պատերազմի մասնակից, ազատամարտիկ Արայիկ Խանդոյանը պարգևատրվել էր Արցախի և ՀՀ-ի «Արիության» մեդալներով, «Մարտական ծառայության» պարգևով, «Զորավար Անդրանիկ», «Մարշալ Բաղրամյան» և այլ շքանշաններով, որոնցից, ի նշան Հայաստանի և Արցախի իշխանությունների վարած քաղաքականության, հրաժարվել էր:
«Միայնակ Գայլ» Խանդոյանը կալանավորվել էր 2016թ. հուլիսի 17-ին ՊՊԾ գունդ գրավելու, պատանդ պահելու և զենք-զինամթերք օգտագործելու մեղադրանքով: Միայն 2 տարի անց դատարանը բավարարել էր պաշտպանական կողմի միջնորդությունը և փոխել Խանդոյանի խափանման միջոց կալանքը:
7or.am-ի խմբագրակազմը ցավակցում է Խանդոյանի հարազատներին և մտերիմներին։
Մահացել է «Միայնակ Գայլ» Արայիկ Խանդոյանը
Մոտ մեկ ժամ առաջ սրտի կաթվածից մահացել է «Միայնակ Գայլ» Արայիկ Խանդոյանը: Forrights-ի հետ զրույցում հաստատեց «Սասնա Ծռեր» խմբի անդամ Վարուժան Ավետիսյանը:

Координатор партии «Сасна црер» Варужан Аветисян на своей странице в «Facebook» сообщил о смерти члена группы «Сасна црер» Араика Хандояна, известного как «Одинокий волк».
В последнее время у 47-летнего Хандояна были проблемы со здоровьем, которые усугубились после 28 июня прошлого года, когда он был жестоко избит примерно 15 людьми в камере изолятора, находившегося в здании суда общей юрисдикции города Ереван в административном округе Аван.
«Араик Хандоян подвергся насилию, его пытали самыми жестокими и бесчеловечными способами. Причина была в том, что он посмел заступиться, когда обвиняемых Арега Кюрегяна и Смбата Барсегяна, избивая, выводили из здания суда. С ним проделали то же самое. Я уверен, что Хандоян получил как минимум сотрясение мозга, у него были постоянные боли в области головы, почек, побои на ногах», – рассказал тогда его адвокат Араик Папикян.
Участник Арцахской войны, воин-освободитель Араик Хандоян был награжден медалями Арцаха и Армении «За мужество», орденами «Зоравар Андраник», «Маршал Баграмян» и другими наградами, от которых он, в знак несогласия с проводимой властями Армении и Арцаха политики, отказался.
«Одинокий Волк» Хандоян был арестован 17 июля 2016 года по обвинению в захвате здания ППС в Ереване, удержании заложников и применении оружия. Лишь 2 года спустя суд удовлетворил ходатайство стороны защиты и изменил меру пресечения в виде ареста.
Редакция «7or.am» приносит свои соболезнования родным и близким Араика Хандояна.
Скончался «Одинокий Волк» Араик Хандоян