Բա Գևորգ Կոստանյա՞նը (տեսանյութ)
Նախկին փոխոստիկանապետ և Սյունիքի ներկայիս մարզպետ Հունան Պողոսյանը շատ ճկուն քաղաքական գործիչ է: Նա գիտի, թե ո՞ր բառերն են մոդայիկ հիմա և դրանք օգտագործում է: Մարզպետ դառնալուց առաջ նա հայտարարել է, որ նոր Հայաստանի կողմնակից է:
Ինչպես հայտնի է, պաշտոնական ագիտպրոպը նույնացրել է «Նոր Հայաստան» և «Նիկոլ Փաշինյան» բառերը այնպես, ինչպես մի ժամանակ նույնացվում էին «Լենին» և «պարտիա» բառերը, կամ «Ստալին» և «ժողովուրդների հայր» բառերը: Ու եթե մեկն ասում է, որ ինքը կողմ է նոր Հայաստանին, ապա դա նույնն է, որ ասի, թե կողմ է Նիկոլ Փաշինյանին:
Հունան Պողոսյանն այն ոստիկաններից էր, ով Վալերի Օսիպյանի ոստիկանապետ նշանակվելուց հետո համարյա դեմարշով ու դուռն աղմկոտ շրխկացնելով հրաժարական տվեց իր պաշտոնից: Այսօր նա այլ կերպ է մեկնաբանել իր հրաժարականը՝ նշելով, որ մի փոքր հանգիստ էր վերցրել: Երևի հանգստացել է, որպեսզի կազդուրված մարմնով լծվի նոր Հայաստանի կառուցմանը:
Մեզ մնում է միայն արդյունավետ աշխատանք մաղթել նորանշանակ մարզպետին և ենթադրել, որ մյուս կազդուրվածների համար էլ տեղ կգտնվի նոր Հայաստանում: Ինչպես Փաշինյանն է այսօր նշել կառավարության նիստում՝ եկել է բարիկադները ապամոնտաժելու ժամանակը և որևէ մեկի դեմ ռասիզմ չի լինելու այն պատճառով, որ տվյալ մարդը նախկին իշխանության ներկայացուցիչ է:
Հակառասիստական ծրագրի շրջանակներում բարիկադների վրայով թռչկոտելու և նոր Հայաստանում հայտնվելու թիվ մեկ թեկնածուն, թերևս, նախկին գլխավոր դատախազ Գևորգ Կոստանյանն է: Չէ՞ որ նա էլ է Հունան Պողոսյանի պես կողմ նոր Հայաստանին ու անսահմանորեն հավատում է Նիկոլ Փաշինյանին: Մի՞թե այդքան պաշտոնների մեջ մի թափուր աթոռ չկա, որպեսզի տրվի Գևորգ Կոստանյանին:
Գևորգ Կոստանյանն այն քաջալերվածներից է, ովքեր այս օրերին «դեկտեմբերիկ» դարձան, այն էլ՝ թավշյա պաթոսով:
Նոր Հայաստանում լավ հաշվետարներ էլ պետք կգան: Այնպիսիք, ինչպիսիք կային նախորդ իշխանության օրոք: Ավելին, կարող է պետք գալ նաև նախորդ իշխանության՝ ընտրություններ կազմակերպելու փորձը: Նոր Հայաստանում ոչ մի ընտրակեղծարար ու հատկապես շրջիկ խմբի անդամ չպետք է ռասիզմի զոհ դառնա ու համարի, որ հեղափոխությունից հետո կյանքն ավարտվել է:

А Геворг Костанян? (видео)
Бывший заместитель начальника полиции и нынешний губернатор Сюникского марза Унан Погосян – весьма гибкий политический деятель. Он знает, какие слова сейчас в моде, и пользуется ими. Перед тем как стать губернатором, он заявил, что является сторонником новой Армении.
Как известно, официальный агитпроп отождествил слова «Новая Армения» и «Никол Пашинян» точно так же, как в свое время тождественны были слова «Ленин» и «партия» или «Сталин» и «отец народов». И если кто-то говорит, что является сторонником новой Армении, это означает, что он является сторонником Никола Пашиняна.
Унан Погосян – из тех полицейских, кто ушел в отставку после назначения Валерия Осипяна начальником полиции почти с демаршем и громко хлопнув дверью. Сегодня он прокомментировал свою отставку иначе, отметив, что взял небольшой отдых. По-видимому, отдохнул, чтобы восстановившись впрячься в дело построения новой Армении.
Нам же остается лишь пожелать новоназначенному губернатору эффективной работы и сделать предположение, что и остальным восстановившимся найдется место в новой Армении. Как сегодня в ходе заседания правительства отметил Пашинян, пришло время демонтировать баррикады, и ни в чьем отношении не будет расизма по той причине, что он является представителем предыдущей власти.
По всей видимости, главным кандидатом в деле преодоления баррикад и попадания в новую Армению в рамках антирасистской программы является экс-генпрокурор Геворг Костанян. Ведь он тоже, подобно Унану Погосяну, выступает за новую Армению и безгранично верит Николу Пашиняну. Неужели среди стольких постов не найдется одного вакантного, чтобы вверить его Геворгу Костаняну?
Геворг Костанян – из тех поощренных, которые в эти дни стали «декабрятами», к тому же с бархатным пафосом.
В новой Армении пригодятся и хорошие счетоводы. Такие, которые были при предыдущей власти. Более того, может пригодиться также опыт прежней власти по организации выборов. В новой Армении ни один фальсификатор выборов и участник мобильных групп не должен становиться жертвой расизма и считать, что жизнь после революции кончена.