Միայն հետհեղափոխական Հայաստանում ...
Միայն հետհեղափոխական Հայաստանում կարող է «մերժիր» կարգախոսով հեղափոխություն գլխավորած մարդն առաջադրվել վարչապետի պաշտոնում՝ ցանկանալով ... մերժվել:
Միայն հետհեղափոխական Հայաստանում կարող է սկզբունքային համարվող իրավաբանը՝ Վահե Գրիգորյանը, համոզված պնդել, որ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Սահմանադրության խախտմամբ է ընտրվել, բայց նույն այդ «իրավախախտը» նույն այդ սկզբունքային իրավաբանին առաջադրի Սահմանադրական դատարանի անդամ ու այդ սկզբունքային իրավաբանը հանգիստ համաձայնի դառնալ «իրավախախտի» առաջադրած թեկնածուն:
Միայն հետհեղափոխական Հայաստանում կարող է մերժողը մերժվածի հարևանությամբ ապրել ու խմել մերժվածի կնոջ սարքած նռան հյութը:
Միայն հետհեղափոխական Հայաստանում կարող են «առնետներին» քաջալերել:
Միայն հետհեղափոխական Հայաստանում կարող է մարդը նախկինում մեկի վրա բառիս բուն իմաստով թքելու պատմության հերոս լինել ու հիմա սկսել «Դուխո՛վ» օղիներ արտադրել: Իշխանությունները գալիս ու գնում են, իսկ օղի կեղծող Լֆիկը միշտ կա:

Лишь в постреволюционной Армении…
Лишь в постреволюционной Армении человек, возглавивший революцию под лозунгом «Отвергни!», мог выдвинуться на пост премьер-министра, желая… быть отвергнутым.
Лишь в постреволюционной Армении Ваге Григорян, считавшийся принципиальным юристом, мог убежденно заверять, что президент РА Армен Саргсян был избран на свой пост с нарушением Конституции, но тот же «правонарушитель» – выдвинуть этого принципиального юриста в члены Конституционного суда, а этот принципиальный – согласиться стать кандидатом данного «правонарушителя».
Лишь в постреволюционной Армении отвергший может жить по соседству с отвергнутым и пить приготовленный его супругой гранатовый сок.
Лишь в постреволюционной Армении «крыс» могут поощрять.
Лишь в постреволюционной Армении человек, плюнувший в буквальном смысле слова в другого, сейчас может производить водку «С духом» («Духов»). Власти приходят и уходят, а производящий контрафактную водку Лфик есть всегда.