ԲՀԿ անդամ. «Ներսես Երիցյանին խորհուրդ կտայի հրաժարականի դիմում գրել»
Անդրադառնալով ՀՀ էկնոմիկայի նախարար Ներսես Երիցյանի այն խորհրդին, որ Գագիկ Ծառուկյանը գնահատական տա «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության անդամ նախարարներին և նրանց գործունեությանը, իսկ իր աշխատանքի գնահատականը կտան Հայաստանի հանրապետության նախագահն ու վարչապետը, «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանն այսօր «7օր»-ին ասել է.
-Ներսես Երիցյանը շատ երկար ճանապարհ պետք է անցնի Գագիկ Ծառուկյանին խորհուրդ տալու իրավունքը վաստակելու համար: Ինչ վերաբերում է իր աշխատանքի գնահատականին, ապա կառավարության անդամի աշխատանքի գնահատականն առաջին հերթին պետք է տա հասարակությունը, իսկ Գագիկ Ծառուկյանը կոնկրետ Ներսես Երիցյանի աշխատանքի մասին փոխանցել է հանրության կարծիքը, այն հանրության, որն ամեն օր իր մաշկի վրա է զգում նաև Ներսես Երիցյանի տնտեսական քաղաքականության հետևանքները: Պարոն Երիցյանին խորհուրդ կտայի խորհուրդներ տալու փոխարեն, այն դեպքում երբ երկրում արձանագրվում է 17% տնտեսական անկում, ընդամենը մեկ պարզ գործով զբաղվել, հրաժարականի դիմում գրել:

Член ППА: «Я бы посоветовала Нерсесу Ерицяну подать в отставку»
Комментируя совет министра экономики РА Нерсеса Ерицяна о том, чтобы Гагик Царукян дал оценку министрам-членам партии «Процветающая Армения» и их деятельности, а оценку его работе дадут президент и премьер-министр Республики Армения, член фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян сказала «7or»:
«Нерсес Ерицян должен пройти очень длинный путь, чтобы заслужить право давать совет Гагику Царукяну. Что касается оценки его работы, то оценку работы члена правительства, в первую очередь, должно дать общество, а Гагик Царукян передал мнение общества конкретно о работе Нерсеса Ерицяна, мнение того общества, которое каждый день на себе чувствует последствия политики Нерсеса Ерицяна. Я бы посоветовала господину Ерицяну вместо того, чтобы давать советы, в том случае, когда в стране фиксируется 17%-й спад экономики, заняться всего лишь одним простым делом - подать в отставку».